logo
27/05
26/05
25/05
24/05
22/05
2 ...

Закон про продаж землі дозволить сформувати цивілізований ринок – Порошенко

31-03-2020704

Закон про продаж землі дозволить сформувати цивілізований ринок – Порошенко

Лідер партії «Європейська Солідарність», п’ятий Президент України Петро Порошенко заявив, що ухвалення закону про землю з урахуванням принципових правок «ЄС», – це надважливе рішення, яке дозволить сформувати цивілізований ринок землі, і водночас не дасть розбазарити державні та комунальні земельні ресурси.

Про це він сказав на брифінгу у Верховній Раді після голосування, передає «Лівий берег».

 «Я ще раз підкреслюю – не йдеться про продаж землі, бо це була принципова позиція «Європейської Солідарності», яку я маю честь очолювати. Ми наголосили, що єдина можливість, коли «Європейська Солідарність» підтримає запуск ринку, буде заборона продажу державної землі. 11 мільйонів гектарів, які належать державі, тобто українському народу, заборонено продавати цим законом. Це поправка «Європейської Солідарності», і сьогодні в залі вона проголосована. Земля, яка є в комунальній власності, належить муніципалітетам, також заборонена до продажу», – зазначив Порошенко. 

«Знайдені відповіді, що робити і як підтримати українського фермера, який вже багато десятків років отримав право постійного землекористування, лише їм надана можливість володіти землею за межами 100 га. В цих умовах також зроблені великі кроки для того, щоб не допустити монополізацію землі агрохолдингами», – наголосив Порошенко. 

Він закликав не вірити фейкам про «тотальний розпродаж», які поширюють політики, позиція яких де-факто може призвести до дефолту України.

«Ми зберегли українську державну землю, ми зберегли комунальну власність і сьогодні надали право тільки тим, хто багато років володіє землею як мешканець, як той, хто її обробляє, самому визначати долю власної землі», – запевнив Петро Порошенко. 

Leopolis.news