logo
07/08
06/08
05/08
04/08
2 ...

У ЛОДА розповіли аграріям, що робити при пошкодженні посівів сільськогосподарських культур

03-04-20201359

У ЛОДА розповіли аграріям, що робити при пошкодженні посівів сільськогосподарських культур
Фото: agroday.com.ua

У разі виникнення надзвичайної ситуації техногенного чи природного характеру, яка завдала шкоди посівам або призвела до їх загибелі, виробнику сільськогосподарської продукції необхідно зробити низку кроків.

 

Про це повідомляє пресслужба ЛОДА.

1. Звернутись до органів місцевої влади (райдержадміністрацій, об’єднаних територіальних громад) для складання акту обстеження або списання посівів;

Акт складається у довільній формі, в якому зазначається назва підприємства, загальна площа посіву чи посадки с-г культури, фаза розвитку, площа загибелі (пошкодження) культури та в наслідок якої надзвичайної ситуації. Акт скріпляється підписами членів комісії, зокрема, керівником підприємства (бухгалтер, агроном) та залученими за згодою представниками  державних установ та органів місцевої влади.

2. Подати оформлений належним чином акт списання посівів до регіональних органів Державної служби статистики України для подальшого корегування площ;

3. Якщо сільгосптоваровиробник претендує на отримання компенсації з місцевих або державного бюджетів – звернутись до районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій для складання експертного висновку про рівень надзвичайної ситуації.

У разі виникнення надзвичайної ситуації місцевого (локального) характеру потерпілі від збитків сільгосптоваровиробники можуть звернутися до місцевих органів виконавчої влади для отримання часткової компенсації з місцевих бюджетів.

Коли настає надзвичайна ситуація регіонального характеру - для часткової компенсації збитків можуть виділятися кошти з Державного резервного фонду.

Leopolis.news