logo
27/05
26/05
25/05
24/05
2 ...

Помер екс-ректор ЛНУ Франка та колишній міністр освіти Вакарчук

04-04-20206804

Помер екс-ректор ЛНУ Франка та колишній міністр освіти Вакарчук
Фото: ЛНУ ім. І. Франка

Сьогодні, 4 квітня, на 74 році життя не стало колишнього ректора ЛНУ ім. І. Франка, українського фізика, політика, громадського діяча Івана Вакарчука.

Про це на своїй сторінці у Facebook написав його син Святослав Вакарчук.

Сьогодні не стало мого найближчого друга... Людини, яка відчувала, розуміла, і знала мене краще ніж будь-хто на цій Землі... Не стало люблячого чоловіка і батька і дідуся... Людини, що створила міцну і люблячу сім’ю... Не стало справжнього патріота... Людини, яка своїм розумом і своїм серцем здобувала нашу незалежність, а потім по цеглині розбудовувала рідну державу... Не стало видатного вченого... Людини, закоханої в науку, і вірної їй до останнього подиху... Не стало справжнього вчителя… Людини, що навчила і виховала тисячі інших Людей... Дякую тобі, тато... люблю тебе, і завжди буду любити... З Богом...», – написав Вакарчук.

Про причини смерті Вакарчука не повідомляється.

«Велика людина, той хто вмів змінювати життя на краще. Для мене улюблений ректор Alma mater, міністр освіти з яким мав честь співпрацювати, міняючи цю галузь.
Він впровадив зовнішнє незалежне оцінювання і зробив так, що від 2008 року майже по півмільйона українських дітей завершують школу із надією на чесний вступ, і ця надія не марна. Він поставив безкомпромісно питання якості освіти в нашій вищій школі, почав піднімати престиж природничої, математичної та фізичної освіти в школі.
Він повертав українській мові належне їй місце, не забуваючи про мови меншин, особливо кримськотатарську.
Він був науковцем високого рівня і робив усе, щоб держава створила умови для науки в університетах.
З того часу освіта зазнала ще реформ на краще, але розворушити цю застиглу систему зміг саме Вакарчук. «Фізик твердого діла» – так назвали його тоді медіа і тут не було перебільшень.
Вічна пам’ять!», – написав Володимир В’ятрович.

Іван Вакарчук – доктор фізико-математичних наук, заслужений діяч науки і техніки України.

У 2007-2010 роках був міністром освіти і науки України. Також Вакарчук був багаторічним ректором Львівського національного університету імені Івана Франка (1990-2007 рр. та 2010-2013 рр.)

У 2007 році отримав звання Героя України.

Батько народного депутата, лідера партії «Голос», фронтмена рок-гурту «Океан Ельзи» Святослава Вакарчука.

Leopolis.news