Церкви просять уряд забезпечити свободу віросповідання на час карантину

http://leopolis.news/post/19267/cerkvy-prosyat-uryad-zabezpechyty-svobodu-virospovidannya-na-chas-karantynu

08/04/2020

Релігійні діячі звертають увагу на те, що постановою Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 року № 211 (зі змінами від 2 квітня) заборонено проведення всіх масових заходів, у тому числі релігійних. При цьому йдеться лише про масові заходи, а в роз’ясненні на Урядовому порталі зазначено, що «Уряд не закриває Церкви», повідомляє Інститут релігійної свободи.

Однак на місцях представники держави та місцевої влади по-різному тлумачать карантинні обмеження, інколи вимагаючи повного закриття храмів, що є порушенням статті 35 Конституції України.

Задля вирішення цих непорозумінь і уникнення хаосу під час організації святкових богослужінь, Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій пропонує уряду зробити уточнення та роз’яснення до постанови Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 року № 211. Крім цього, ВРЦіРО просить надати відповідні роз’яснення місцевим органам поліції та органам місцевої влади, щоб забезпечити безперешкодне звершення богослужінь із дотриманням карантинних обмежень.

Рада Церков також пропонує встановити такий порядок організації Богослужінь на час карантину:

• Богослужіння та релігійні обряди не заборонені та можуть проводитися за умови дотримання обмеження щодо їх масовості (тобто дозволяється перебувати у храмі чи іншому приміщенні релігійної організації до 10 осіб сукупно із розрахунку 1 особа на 5 м. кв.);

• священнослужителів та осіб, залучених до організації Богослужінь і забезпечення їх відеотрансляції, додати до переліку осіб, які можуть користуватися громадським транспортом, а також особистим чи службовим автомобілем (у разі введення таких обмежень), з метою проїзду до/з релігійної споруди чи іншого приміщення релігійної організації;

• священнослужителі та особи, задіяні в організації Богослужінь і їх відеотрансляції, мають право підтверджувати службову мету свого пересування до/з релігійної споруди супровідним листом на бланку релігійної організації чи службовим посвідченням, виданим релігійною організацією;

• забезпечити право священнослужителів та осіб, задіяних в організації Богослужінь, на вільне пересування з метою проведення Богослужінь і забезпечення їх відеотрансляції для віруючих.

Крім цього, ВРЦіРО звернула увагу уряду на необхідність продовження розповсюдження безкоштовної їжі та продуктів серед людей без постійного місця проживання (в публічних місцях) та шляхом адресної допомоги самотнім і малозабезпеченим особам. Пропонується у взаємодії з місцевою владою розробити механізми продовження такого соціального служіння церков і релігійних організацій, волонтерів і працівників благодійних організацій.

На переконання Всеукраїнської Ради Церков, більш чітка і збалансована регламентація обмежень релігійної діяльності під час карантину допоможе уникнути хаосу, масового невдоволення віруючих і скупчення людей, які потребують душпастирської опіки та задоволення їхніх релігійних потреб, особливо у період релігійних свят, а також сприятиме тому, щоб якнайбільша кількість віруючих зустріла свята вдома.

Leopolis.news