logo
25/05
23/05
07/05
17/04
28/01
27/01
23/01
18/01
12/12
02/12
07/11
22/10
18/10
08/10
2 ...

Поліція закрила кримінальне провадження щодо погроз на адресу головного редактора Leopolis.news

06-06-2019499

Поліція закрила кримінальне провадження щодо погроз на адресу головного редактора Leopolis.news
Фото: portal.lviv.ua

Старший слідчий Галицького відділу поліції ГУ НП у Львівській області О. Божик постановив закрити кримінальне провадження за фактом погроз та  перешкоджання професійній журналістській діяльності. Про це повідомив головний редактор Leopolis.news Андрій Болкун.

Він розповів, що напередодні Дня журналіста вирішив поцікавитися у слідчого перебігом досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12018140050003631 від 10.08.21018 року. Нагадаємо, що в липні минулого року на адресу А.Болкуна почали надходити певні погрози, появу яких він пов’язує зі своєю журналістською діяльністю. «Тому 13 липня минулого року я звернувся до Галицького відділу поліції ГУ НП у Львівській області із заявою про злочин відповідно до статті 345-1 ККУ. Проте впродовж тижня ніхто з поліції до мене навіть не зателефонував. Після цього я був змушений звернутися до суду зі скаргою на «протиправну бездіяльність слідчого» щодо відкриття кримінального провадження. 23 липня 2018 року Галицький районний суд міста Львова дійшов висновку, що така бездіяльність правоохоронців є протиправною і зобов’язав Галицький відділ поліції ГУНП у Львівській області внести відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань і провести досудове розслідування за заявою журналіста», – нагадав Андрій Болкун.

 

Він також розповів, що зустрічався зі слідчим усього один раз, коли його було допитано як постраждалого. Від липня минулого року жодної інформації про перебіг розслідування А.Болкун не отримував.

«Кілька днів тому я вирішив поцікавитися у слідчого, як проходить розслідування. Моєму здивуванню не було меж, коли почув у відповідь, що кримінальне провадження було закрито ще 2 січня цього року. Ніхто копії постанови мені не надсилав, я зміг ознайомитися з нею щойно тепер, відвідавши Галицький райвідділ поліції», – розповідає головний редактор Leopolis.news.

За його словами, складається враження, що особливо ніхто і не пробував довідатися, звідки надходили погрози. Ось витяг з постанови про закриття кримінального провадження:

«Для отримання більш детальної інформації, необхідно звернутися із запитом про міжнародну правову допомогу до офіційних представників «facebook» – «Facebook.Inc.», штаб-квартира перебуває за адресою: 1601 WillowRd, Menlo Park, CA 94025, Сполучені Штати Америки.
Окрім цього, було отримано ще один рапорт, в якому вказано, що для отримання інформації від адміністрації соціальної мережі «facebook» щодо ІР адрес, з яких здійснювався доступ до облікових записів, з яких невстановлені особи надсилали заявнику повідомлення із погрозами, слідчому потрібно направити запит про міжнародно-правову допомогу в компанію «Facebook.Inc.», адреса: 1601 WillowRd, Menlo Park, CA 94025, Сполучені Штати Америки, адресат: Facebook Security, Law Enforcement Response Team.

Також згідно з інформацією, вказаною на сторінці «Інформація для правоохоронних органів» https://www.facebook.com/safetv/groups/law/guidelines, для швидшого отримання відповіді адміністрація компанії рекомендує офіційні документи попередньо відправляти за допомогою «Системи онлайн-запитів від правоохоронних органів» https://www.facebook.com/records/login/ (для відправлення запиту необхідно мати доступ до офіційної електронної скриньки, яка закріплена за територіальним органом чи працівником поліції).

Окрім цього, в ході досудового розслідування було скеровано запит на ім’я начальника адресної довідкової служби ДМС у Львівській області, в якого встановити адреси вищевказаних осіб не представилось можливим».

«Ось так поліція розписалась у власному безсиллі в намаганні встановити злочинців. Ну, якщо треба було відправити запит в офіс Facebook.Inc., то чому цього не було зроблено?! Про яку боротьбу з російською інформаційною загрозою, фабриками кремлівських тролів можна говорити, коли кіберполіція не може встановити джерело надходження погроз. Укотре розписуємося у своєму безсиллі. Сумно від цього усього», – підкреслив головний редактор Leopolis.news Андрій Болкун.

Маркіян ВОЙТОВИЧ, Leopolis.news