logo

Прикордонники розповіли, скільки людей прибуло в Україну через «Шегині» у другий день роботи

18-05-2020177

Прикордонники розповіли, скільки людей прибуло в Україну через «Шегині» у другий день роботи
Фото: Держприкордонслужба України

З часу відновлення роботи пункту пропуску «Шегині» (з 00:00 16 травня) у ньому перетнуло кордон на вхід в Україну майже 2,9 тисячі осіб.

Про це повідомляє Держприкордонслужба України.

Прикордонники відзначають, що у другий день роботи через цей пункт пропуску прийшли з Польщі понад 1,8 тисячі осіб – майже вдвічі більше ніж у перший.

«Нагадаємо, що Розпорядженням Уряду від 13 травня 2020 р. № 542-р з опівночі  16 травня 2020 року відновлено роботу пункту пропуску «Шегині», що на кордоні з Польщею. Це єдиний пункт пропуску на українсько-польській ділянці кордону, де обладнаний піший перехід. У ньому на сьогоднішній день здійснюється пропуск громадян лише в пішому порядку, оскільки суміжною стороною роботу автомобільного напрямку не було відновлено», – йдеться у повідомленні.

Наразі на кордоні з Польщею функціонують чотири пункти пропуску «Ягодин», «Краківець», «Рава-Руська» та «Шегині». Зазначається, що пропуск пішоходів через українсько-польський кордон здійснюється лише в «Шегинях». У решті пунктів пропуску пропускають лише осіб, які їдуть автотранспортом.

Більшість громадян, які прибувають в Україну, користуються мобільним застосунком «Дій вдома». У разі ж якщо особа, яка прибула з-за кордону не бажає, або не має можливості встановити додаток «Дій вдома», прикордонники інформують про це представників санітарно-карантинних підрозділів та Нацполіції для доставки її до місця обов’язкової обсервації.

Також прикордонники зауважують, що на вхід в Україну діють обмеження відносно іноземців та осіб без громадянства (окрім визначених категорій).

Додаткових обмежень, пов’язаних з карантином, для громадян щодо виходу з території України немає. Однак варто врахувати, що суміжною стороною введені додаткові заходи на вхід до Республіки Польща. Там громадяни теж зобов’язані проходити двотижневий карантин.

Leopolis.news