logo
02/06
01/06
31/05
29/05
28/05
27/05
26/05
25/05
24/05
2 ...

У Львові започаткували проект Ukrainian Live — НЕнудні подкасти про українську класику

21-05-2020105

У Львові започаткували проект Ukrainian Live — НЕнудні подкасти про українську класику

Відкривати українську класичну музику легко та цікаво - cаме це пропонує проект «Ukrainian Live — Українське наживо» на радіо SKOVORODA.

Авторами подкастів є керівники Львівського органного залу та учасники Галицького музичного товариства Іван Остапович та Тарас Демко. Проект реалізується в рамках грантової програми «Фокус на культуру», інформує прес-служба ЛМР.

«Це буде цикл з 12 радіопрограм, поділених на три блоки „Не вічно знедолені“, „Не маленька класика“ та „Ненудна класика“», — розповідає один з ведучих Тарас Демко.

Програма виходить в ефір щоп’ятниці. Перший випуск «Не вічно знедолені» про Михайла Вербицького, Станіслава Людкевича, Миколу Лисенка можна послухати на платформі SoundCloud за посиланням.

«Ми розвіюємо типові міфи про українську класику: що твори наших композиторів найчастіше сумні, нудні чи невеликі за формою. Українська музика — це величезне море цікавої, оригінальних, нетипових та мистецько довершених творів. Просто протягом років складалося так, що широкий загал про них майже нічого не знав», — каже Іван Остапович.

Автори «Ukrainian Live — Українське наживо» також пропонують слухачам «прокачати свої скіли».

«Кожної програми ми робимо невеликий аналіз музичного твору, і не лише класики. Наприклад, у першому випуску аналізуємо „Doslidnytsya“ від LATEXFAUNA», — ділиться Тарас Демко.

22 травня вийде в ефір друга програма «Ukrainian Live — Українське наживо», присвячена Стефанії Туркевич, українській композиторці та піаністці, ім’я якої майже не звучить сьогодні. У наступних подкастах говоритимуть про сучасну українську класичну музику. Наприклад, можна буде почути, як співають птахи у творах Петра Тітяєва, Ігоря Завгороднього, Золтана Алмаші, Любави Сидоренко та інших сучасників.

Leopolis.news