logo
14/07
13/07
10/07
09/07
08/07
2 ...

Для майбутніх студентів ЛНУ ім. І. Франка спеціальності «Кібербезпека» провели вебінар

26-05-2020198

Для майбутніх студентів ЛНУ ім. І. Франка спеціальності «Кібербезпека» провели вебінар

25 травня 2020 року представники факультету прикладної математики та інформатики Львівського національного університету імені Івана Франка та експерти провідних ІТ-компаній України познайомили усіх зацікавлених із спеціальністю «Кібербезпека».

До участі в онлайн-вебінарі долучилися абітурієнти, старшокласники та студенти, повідомляє прес-центр університету.

Глядачів привітав декан факультету прикладної математики та інформатики, професор Іван Дияк. Він зазначив, що ще понад пів століття тому,  у Львівському університеті встановили першу на Західній Україні електронно-обчислювальну машину, іншими словами – комп’ютер. «Тоді питання того, що ми називаємо кібербезпекою, було максимально спрощеним. А зараз – це один із пріоритетів нашої держави. Безсумнівно, сьогоднішній вебінар допоможе нашим абітурієнтам краще зрозуміти специфіку спеціальності та деталі навчальної програми», – наголосив декан та додав, що зі свого боку, гарантує «фахову підготовку, забезпечення ґрунтовних знань і вмінь усім студентам факультету прикладної математики та інформатики».

Професор кафедри інформаційних систем Петро Венгерський розпочав свій виступ з азів, розтлумачивши слухачам саме поняття кібербезпеки. Також він окреслив передумови створення курсу з підготовки відповідних фахівців, що діє на базі факультету прикладної математики та інформатики. Зокрема, науковець пояснив актуальність відповідної спеціалізації, пригадавши масштабні кібератаки останніх років. «До розробки нашої навчальної програми долучилися великі компанії регіону, що працюють у напрямках кібербезпеки. 60% викладачів – працівники Львівського університету, 40% – фахівці-практики. Таким чином ми забезпечуємо студентів широкою базою, як теоретичних знань так і важливих навичок», – додав Петро Венгерський.

Про безпосереднє навчання та професійні перспективи майбутніх фахівців з кібербезпеки розповів представник компанії  «SoftServe» Михайло Кропива. Він перерахував низку посад, які можуть обійняти випускники та зазначив, що «навчальна програма передбачає ґрунтовні курси з програмування та скриптових систем, таким чином наші студенти мають широкі перспективи для подальшого працевлаштування». Також Михайло Кропива поділився історіями професійних помилок та їхнього вирішення зі свого власного досвіду, що дозволило абітурієнтам краще зрозуміти специфіку майбутньої роботи.

Працівники компанії «EPAM» Павло Жаворонков та Оксана Сафронова підготували для глядачів перелік з 10 причин, чому варто вивчати кібербезпеку саме зараз. Серед таких – актуальність та стрімкий розвиток галузі, невичерпна кількість інформації для засвоєння, яка ніколи не дозволить поринути у рутину, широкоакспектність, що дозволяє реалізувати весь масштаб свого потенціалу тощо. «Працюючи у сфері кібербезпеки – ми не порушуємо закон, не вдаємося до нелегального зламування сайтів та акаунтів. Тому навчання також передбачає вивчення юридичних нюансів, які варто знати фахівцям, що здійснюють діяльність в інтернет-просторі», – додав Павло Жаворонков.

Представники компанії «UnderDefense» Ольга Ленківська та Вадим Опришко окреслили практичні моменти боротьби з вірусами та хакерськими атаками і поділилися інсайтами щодо проактивного пошуку глобальних кіберзагроз. Зокрема, вони розвіяли чимало міфів щодо діяльності відповідних спеціалістів, які сформували серед загалу. «Часто панує помилкове враження, що українські фахівці з кібербезпеки не є затребуваними на міжнародному ринку. Це неправда, чималий відсоток замовників у нас саме з Європи або зі США. Можливостей, насправді, безліч, просто потрібно обрати, що саме у цій сфері вам до вподоби і наполегливо працювати», – зазначила Ольга Ленківська.

Після виступів експертів студенти спеціальності «Кібербезпека» Катя Костецька і Максим Фик поділилися власними враженнями від навчання. Зокрема, майбутні фахівці коротко розповіли абітурієнтам про предмети, систему оцінювання, дозвілля та позалекційні можливості поглиблення знань. Зокрема, торкнулися дискусійного питання: чи дійсно потрібна вища освіта працівникам ІТ-сфери. «Звісно за 3 місяці можна пройти курси і влаштуватися на роботу. Проте, я вважаю, що важливо не лише вміти програмувати, але й знати чимало різних нюансів, бути здатними працювати в команді тощо. Саме такі навички формує наш Університет», – переконаний Максим Фик.

Насамкінець Петро Венгерський дав відповідь на запитання, які учасники заходу надсилали в чат онлайн-конференції упродовж події. Здебільшого потенційні студенти цікавились умовами проживання в гуртожитку Львівського університету, мовами програмування, які вивчають на факультеті, деталями вступної кампанії та нюансами потенційного працевлаштування.

Інформаційне навантаження зустрічі організатори урізноманітнили вікторинами на тему кібербезпеки, переможці яких отримали різноманітні подарунки від компаній.

Ректор ЛНУ ім. І. Франка проведе онлайн-зустріч із студентами

Leopolis.news