Студенти ЛНУ ім. І. Франка здобули перемоги у Всеукраїнському конкурсі наукових робіт

http://leopolis.news/post/22131/studenty-lnu-im-i-franka-zdobuly-peremogy-u-vseukranskomu-konkursi-naukovyh-robit

27/05/2020

Тріумфують вихованці університету майже в усіх галузях та спеціальностях, у яких беруть участь, утверджуючи в такий спосіб високе реноме ЛНУ ім. Івана Франка та втілюючи одну з його магістральних ідей – активні, працьовиті й наполегливі студенти – головна цінність Львівського університету, інформує прес-центр.

Всеукраїнський конкурс студентських наукових робіт з галузей знань і спеціальностей у 2019/2020 навчальному році вкотре підтвердив високий рівень знань та активність студентської молоді Університету. Зокрема, у цьому навчальному році 762 представників 18 факультетів взяли участь у першому турі конкурсу. Такий високий показник є надзвичайно важливим, адже він засвідчує готовність університетської молоді пропонувати й реалізовувати цікаві теми наукових пошуків.

До фінального етапу конкурсу, як відомо, потрапляють автори найкращих досліджень у тій чи іншій спеціальності та галузі знань з усієї України. Саме учасники другого туру і стають своєрідними репрезентантами рівня студентської наукової роботи у закладі вищої освіти, який вони представляють. Цього року участь у ІІ етапі конкурсу наукових робіт взяли 76 студентів Львівського університету. Тридцятеро студентів стали переможцями у різних галузях та спеціальностях. Найбільше переможців серед молоді економічного (10 осіб) та хімічного (5 осіб) факультетів, але блискучими були й наукові дослідження вихованців історичного, філологічного, механіко-математичного, біологічного факультетів, а також факультетів педагогічної освіти, іноземних мов, географічного та філософського. Шестеро студентів Університету у своїх спеціальностях вибороли перші місця. Дванадцятеро молодих дослідників отримали дипломи другого ступеня, і також дванадцятеро студентів Університету посіли треті місця.

Проректор з наукової роботи ЛНУ ім. Івана Франка, член-кореспондент НАН України, професор Роман Гладишевський називає такі показники позитивними і зазначає, що рівень наукових робіт студентів Університету є справді високим, а дослідження молоді часто справляють надзвичайно позитивне враження на членів галузевих конкурсних комісій та журі конкурсів.

«Уже традиційно студенти Львівського університету є одними із фаворитів всеукраїнських олімпіад та конкурсів наукових робіт. Надзвичайно приємно, що ми спостерігаємо тяглість наукових традицій, адже кожного року вже нові наші студенти підтверджують свою першість, здобуваючи все більше перемог, а головне, пропонуючи організаторам конкурсів справді цікаві та актуальні теми наукових досліджень. Зазвичай наукові роботи студентів є основою до майбутніх масштабних проєктів, включно з дисертаційними роботами», –  зазначив Роман Гладишевський.

Свідченням активної наукової роботи студентів та їхніх наставників, за словами Романа Євгеновича, є також те, що «навіть за останні два місяці в дистанційному режимі в Університеті відбулися десять наукових конференцій, переважну більшість яких організували студенти, аспіранти та молоді вчені.

Саме активність молоді й наполеглива праця науковців та викладачів Університету є однією із причин того, що Міністерство освіти і науки України визначає ЛНУ ім. Івана Франка базовим закладом вищої освіти для проведення конкурсів з різних галузях знань та спеціальностей. Так, у цьому році у Львівському університеті відбулися чотири всеукраїнські інтелектуальні змагання – конкурси з перекладу; економічної кібернетики; математики та статистики. Прикладної математики (механіки); соціолінгвістики. Незважаючи на карантинні обмеження й необхідність працювати у дистанційному режимі, науковці Університету успішно впоралися із підведенням підсумків інтелектуальних змагань.

«Пандемія внесли свої корективи у проведення Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з галузей знань і спеціальностей, але таки не завадила визначити найкращих молодих дослідників у різних галузях наукового пошуку, –  розповідає Роман Гладишевський. –  Прикро, що цього року галузевим конкурсним комісіям переможців довелося визначати дистанційно, а не за результатами безпосереднього спілкування та підсумкової науково-практичної конференції, яка зазвичай додає емоційності таким подіям. Проте це був важливий досвід для кожного з нас, ми значно розширили свої навики використання потужностей сучасних технологій та новітніх засобів комунікації. Ми переконалися, що відстань не є перешкодою до ефективної взаємодії. Працівники Університету приклали всіх зусиль до успішної організації Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт і довели, що наука може і мусить розвиватися всупереч будь-яким зовнішнім обставинам. Я вірю, що набутий досвід пригодиться нам у подальшій діяльності, а вже щонайближчим часом, завдяки зусиллям медиків та науковців, ми зможемо перенести наше спілкування у реальний простір».

Зазначимо, що на момент підготовки публікації ще не відбулися фінальні етапи Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з таких галузей знань і спеціальностей, як «Комп’ютерні науки», «Право», «Готельно-ресторанна справа» та «Актуальні проблеми інклюзивної освіти». А тому студенти Львівського університету мають усі шанси здобути нові інтелектуальні перемоги ще у цьому навчальному році.

Детальніше із підсумками організації та проведення конкурсів студентських наукових робіт можна ознайомитися за посиланням.

Leopolis.news