logo
05/07
04/07
03/07
02/07
2 ...

Українських автомобілістів обклали новим податком

28-05-2020684

Українських автомобілістів обклали новим податком
Фото: REUTERS

Внесені зміни до Податкового кодексу України, які вступили в чинності 23 травня 2020 року, передбачають збільшення податку при продажу автомобілів.

Нещодавно був підписаний законопроєкт №1210, в якому частина змін торкнулася і автомобільної сфери, повідомляє ТСН.

Так, законом закріплено введення податку на продаж третьої одиниці транспортного засобу за рік. Дія закону поширюється на продажу машин від 1-го січня 2020 року.

Якщо раніше у разі продажу (обміну) протягом одного року третього і подальшого автомобіля потрібно було заплатити державі 5% його вартості, то тепер – 18%. Новий податок стосується не тільки легкових автомобілів, але і будь-якого іншого транспорту, зокрема, причепів, мопедів і мотоциклів.

Перший продаж ТЗ податком не обкладається. Якщо другий, то державі доведеться віддати 5% його ціни, як і раніше. У разі продажу автобуса, вантажівки, трактора, спецтехніки і іншого рухомого майна стягується податок в розмірі 5% від оцінкової вартості навіть на першу операцію в році.

У цьому випадку ставка робиться на перекупників. Їм тепер треба або виходити «з тіні» та платити податки, або відмовитися від свого бізнесу.

Leopolis.news