logo
09/07
08/07
07/07
06/07
05/07
03/07
02/07
2 ...

1 червня відновлять роботу українські інклюзивно-ресурсні центри – МОН

28-05-2020226

1 червня відновлять роботу українські інклюзивно-ресурсні центри – МОН
Фото: zoda.gov.ua

З 1 червня інклюзивно-ресурсні центри (ІРЦ) можуть відновити роботу в регіонах, де буде запроваджено послаблення протиепідеміологічних заходів. Відновлення роботи ІРЦ відбудеться з метою забезпечити зарахування дітей з особливими освітніми потребами до закладів освіти.

Про це йдеться в листі Міністерства освіти і науки, який був розісланий сьогодні, 26 травня 2020 року, пише офіційний сайт Міносвіти.

Розпочати роботу зможуть інклюзивно-ресурсні центри тільки тих регіонів, де місцева влада ухвалить рішення про послаблення карантину. МОН рекомендує забезпечити першочергове обстеження дітей, які йдуть в 1 клас у 2020/2021 навчальному році.

Під час роботи інклюзивно-ресурсні центри мають дотримуватись постанови Головного державного санітарного лікаря України від 21 травня 2020 р. щодо організації роботи дитячих садків на період карантину через COVID-19 з урахуванням особливостей роботи ІРЦ.

Інклюзивно-ресурсні центри мають працювати з дотриманням протиепідеміологічних вимог, зокрема: 

провітрювати приміщення;

проводити температурний скринінг усіх працівників ІРЦ, а тих, у кого виявлено температуру тіла 37,2 і вище або ознаки респіраторних захворювань, не допускати до роботи; 

уникати близького контакту фахівців ІРЦ та дитини, за потреби – батьки дитини можуть допомагати в організації обстеження;

облаштувати місця для обробки рук;

обмежити одночасний рух відвідувачів коридорами та використання туалетних кімнат для уникнення натовпу.

МОН заохочує батьків або інших законних представників дітей з особливими освітніми потребами користуватись порталом ircenter.gov.ua для дистанційного подання документів до інформаційно-ресурсних центрів.

Нагадаємо, що дитячі садки можуть відновити свою роботу з 25 травня з дотриманням рекомендацій Головного державного санітарного лікаря України.

Leopolis.news