logo
02/07
01/07
30/06
26/06
2 ...

Польський депутат у зверненні до Сейму назвав львівського олігарха «нечесним»

02-06-2020487

Польський депутат у зверненні до Сейму назвав львівського олігарха «нечесним»
Фото: latifundist.com

Член парламентської комісії з питань публічних фінансів Сейму РП Збігнєв Гіжиньські подав офіційне звернення до віцепрем’єрміністра та міністра державних активів Польщі Яцека Сасіна стосовно фірми T.B. Fruit Polska, яка належить відомому львівському бізнесмену Тарасу Барщовському.  

У документі, з текстом якого можна ознайомитися на офіційному сайті польського парламенту, депутат Сейму,  який належить до фракції правлячої партії «Право і справедливість»,  висловлює занепокоєння здатністю підприємства T.B. Fruit Polska повернути кредити польському державному банку.

Гіжіньські вимагає провести перевірку в державному банку Pekao SA, який, згідно з повідомленнями багатьох польських ЗМІ, «дав нечесному бізнесменові значний кредит».

Приводом для депутатського запиту послугувала несплата фінансових зобов’язань перед банками в Україні та підозра у співучасті в умисному доведенні до банкрутства українського Дельта Банку, а також рекордний штраф у розмірі 8,3 млн злотих, який група T.B. Fruit зобов’язана сплатити відповідно до рішення польського антимонопольного органу за нечесні ринкові практики по відношенню до фермерів-постачальників фруктів (невиплата винагороди за продукцію).

«Банк, контрольований державою, повинен бути особливо обережним, перевіряючи позичальників, яких публічно звинувачують у використанні недобросовісної ділової практики і які були оштрафовані іншим польським державним органом», - йдеться в запиті польського депутата.

Він також запитує віцепрем’єр-міністра Уряду РП, які будуть прийняті заходи щодо цієї справи, чи здійснювалась перевірка вірогідності власників фірми, чи вивчали відповідні польські інституції кредитні історії фірм, які належать до групи фірм T.B. Fruit.

Нагадаємо, що наразі в Україні тривають судові розгляди справ проти Тараса Барщовського за позовом компанії «Інвестохіллс Веста», яка викупила право вимоги за кредитами Барщовського, що були видані Дельта Банком. 

Довідково:

ТОВ «ФК «Інвестохіллс Веста» створено у 2017 році. Основним видом діяльності фірми є надання фінансових послуг, за винятком послуг страхових і пенсійних фондів, не віднесених до інших категорій. Згідно з даними держреєстру, засновниками компанії є ТОВ «Інвестохіллс Партнерс Україна» (99%, Київ) і екс-глава українського Альфа-банку Андрій Волков (1%).

7 листопада 2019 року Фінансова компанія «Інвестохіллс Веста» придбала на голландському аукціоні у Фонду гарантування вкладів фізосіб пул активів неплатоспроможних Дельта Банку, банку «Надра» і банку «Фінанси та Кредит» за 849,4 млн грн при стартовій вартості 679,5 млн грн.

Редакція Leopolis.news готова надати можливість висловити свою позицію усім особам, які згадані в публікації.

Маркіян ВОЙТОВИЧ, Leopolis.news