logo
05/07
04/07
03/07
02/07
2 ...

50 нардепів оскаржили у КСУ закон про амністію учасників Революції гідності

02-06-2020376

50 нардепів оскаржили у КСУ закон про амністію учасників Революції гідності

50 депутатів Верховної Ради України, переважно з проросійської фракції ОПЗЖ, 29 травня оскаржили в Конституційному Суді закон про недопущення переслідування й покарання осіб у зв'язку з подіями, які мали місце під час Революції гідності.

 

Про це йдеться у повідомленні КСУ.

Як зазначають автори подання, під час масових акцій протесту в листопаді 2013 року – лютому 2014 року загинули близько 100 протестувальників і близько тисячі отримали поранення; були вбиті 23 співробітники правоохоронних органів, 932 були поранені, зокрема 257 – важко, а 158 – з вогнепальної зброї.

«Деякі учасники масових акцій протесту відкрито зізнаються в застосуванні вогнепальної зброї до представників правоохоронних органів, їхньому вбивстві і в скоєнні тяжких злочинів іншого характеру. Але такі злочини в результаті прийнятого закону не підлягають розслідуванню, а особи, яких підозрюють в їх вчиненні, звільнені від кримінальної відповідальності», – сказано в документі.

На думку нардепів, таким чином у суспільстві було сформовано враження про дозволеність безкарно скоювати злочини проти життя і здоров'я людини, а також потерпілі від злочинів були позбавлені гарантованих їм конституційних прав і свобод.

Як стверджують автори подання, цей закон суперечить 16 статтям Конституції України.

Зазначимо, що у лютому 2020 року моніторингова місія з прав людини ООН рекомендувала Україні скасувати закон про амністію майданівців, який не дозволяє проведення розслідування вбивств правоохоронців під час Революції гідності.

Leopolis.news