logo
28/09
21/09
26/08
10/08
05/08
04/08
29/07
04/07
03/07
23/06
16/06
08/06
27/05
22/05
2 ...

Максим Козицький: Львівщина має стати дійсно комфортною для життя і багатою областю, де панує порядок

23-06-2020 13:461449

 Максим Козицький: Львівщина має стати дійсно комфортною для життя і багатою областю, де панує порядок
Фото: прес-служба ЛОДА

«Слуга народу» має завдання змінити хід історії України, - Максим Козицький /«Галінфо»/

У травні минуло 100 днів перебування на посаді голови Львівської ОДА Максима Козицького. Гал-інфо поспілкувалося з очільником адміністрації про враження від перших місяців роботи на посаді, про відносини з обласною радою, про майбутні вибори, про проблеми формування команди та багато іншого.

У травні минуло 100 днів перебування вас на посаді голови Львівської ОДА. Як вважаєте, що Вам вдалося досягнути за цей час?

— Знаєте, просто стати очільником облдержадміністрації – не було для мене самоціллю. Я був і залишаюся самодостатньою людиною. Вдалося створити кілька цікавих бізнесових проєктів, які є успішними. Вони приносять достойну зарплату сотням людей, які в них задіяні. Ну і сплачують сотні мільйонів гривень податків у бюджети. Ми створили нову якість управління всередині нашої корпорації. Тому, коли розглядались кандидатури на посаду голови ЛОДА, мені запропонували цей позитивний досвід запровадити на вищому управлінському рівні та у більшому масштабі – спробувати змінити цілу область. Хтось скаже, що це неможливо і це фантастика. Але коли є досвід, здорові і чесні амбіції, бажання і можливості змінювати світ на краще, то чому не спробувати? В Україні вже так історично склалося, що на державницькі та чиновницькі посади часто йдуть люди, для яких особисте збагачення стоїть вище суспільного добробуту. В мене з такими людьми протилежні погляди. Я реалізував себе у бізнесі і тому я не тримаюсь за посаду. Вона для мене є лише ефективним інструментом будувати цивілізовані відносини в країні. Цього хоче Президент Володимир Зеленський, цього прагну і я. Саме тому зараз Максим Козицький в кріслі голови ЛОДА. Можливо, в мене трохи ідеалістичні погляди. Вже тут, в ЛОДА, я зрозумів, що публічне управління та бізнес-процеси, до яких я звик, достатньо різні. Але це не означає, що їх не потрібно змінювати на краще. Бо так, як ми жили в минулому, - це постійна гра у подвійні стандарти. А я так не хочу. Я об’їздив майже весь світ і бачив, як живуть люди в інших країнах. Я мрію, щоб подібна якість життя, ідентичні цивілізовані правила гри були і в моїй рідній країні.

Щодо роботи за тих своїх 100 перших днів на посаді голови ЛОДА, то в цілому враження позитивні. Можливо, коли йшов на цю посаду, то не до кінця усвідомлював масштабу завдань, які стояли перед облдержадміністрацією. Це десятки різноманітних напрямків, сотні повноважень у всіх галузях. Але за чотири місяці, в принципі, розібрався.  

Найважливішим в управлінні – це підібрати команду. Вважаю, що мені це вдалося зробити досить швидко. Мої заступники працюють ефективно. Кожен на своєму місці. Також вдалося призначити керівників ключових управлінь та департаментів, де довгий час були виконувачі обов’язків. Це – департаменти освіти, культури, дорожнього господарства, архітектури та розвитку містобудування, охорони здоров’я, паливно-енергетичного комплексу. 

Нові керівники мають досвід роботи у цих галузях, бачення розвитку, ставлять амбітні цілі, швидко та ефективно працюють. Очевидно, що подальші кадрові зміни нам призупинила епідемія COVID-19. Бо практично усі людські, управлінські та значні фінансові ресурси були кинуті на її подолання.

Коли Ви прийшли працювати на цю посаду, які були найслабкіші, або відверто провалені, напрямки в соціально-економічному розвитку Львівщини?

— Львівська обласна державна адміністрація, як орган виконавчої влади забезпечує виконання обласних та державних програм на території Львівщини. Це мільярди гривень. І тому наше найголовніше завдання – це ефективне використання цих коштів. Ми багата країна – просто треба перестати використовувати чиновницьку посаду у корисливих цілях. Ми вже майже 30 років маємо свою державу, але проблема корупції досі залишається актуальною. Особисте збагачення за рахунок бюджетних коштів треба зупинити! Треба усвідомити, що ці кошти ми забираємо у самих себе, в своїх родин, у наших внуків. Ніхто за нас не наведе лад у нашому домі. Сильна Україна нікому в світі не потрібна, якщо не нам самим.  І саме ці психологічні зміни в умах людей є дуже важливими. Народ повинен усвідомити, що порядок, дисципліна, самоповага, щира праця дадуть нам шанс жити краще. І все це я пробую впроваджувати у своїй роботі на посаді голови облдержадміністрації.

Президент Володимир Зеленський дав мені повний карт-бланш для цього. Є довіра та повне розуміння нашої роботи на рівні Кабінету Міністрів України. 

Насамперед, ми здійснюємо чіткий моніторинг видатків. Все має бути ефективним. Не можна хапатися за все відразу і роками не завершувати розпочатого. Краще акумулювати кошти і швидко завершувати ті об’єкти, що мають високу ступінь готовності. Я розумію, що чим довше триває будова, то дехто довше на ній може мати можливість заробляти. Я розумію, що масовий ямковий ремонт доріг показує масштаб роботи і є гарним для піару з року в рік. Але він, в принципі, не вирішує головного питання: якісної і безпечної дороги. 

Тому ми провели аудит усіх цих проєктів і вирішили не розпорошувати кошти, а витрачати їх на ті реальні, які можна завершити якомога швидше. 

Як ви оцінюєте роботу своїх попередників?

— Щодо оцінки діяльності попередників, то я особливо не хочу її коментувати. Кожен працював, як вмів. Оцінку попередній владі дали виборці і ще дасть історія. Людей же не надуриш гарними гаслами. Гарно говорити про мову, але спілкуватися з власними дітьми та у вузькому колі друзів мовою окупанта. Патріотично говорити про армію, але розкрадати кошти оборонно-промислового комплексу твоєї ж країни, країни, котра перебуває у стані війни з Росією. Пафосно розповідати про боротьбу з Росією, і в той же час відродити з попелу у бізнесовому та політичному плані, тут, в Україні, одного з головних ідеологів «русского мира» та друга Володимира Путіна. І таких проблем у кожній галузі нам у спадщину залишилося, як то кажуть, море. Проблеми не вирішувались, а замовчувались. 

Президент неодноразово заявляв про кадровий голод, а ви на Львівщині відчуваєте цей кадровий голод?

— Проблема якісного та ефективного менеджменту існує у цілому світі. Добра і якісна річ не може коштувати дешево. Так само і якісний управлінець повинен за свою роботу отримувати відповідну зарплату. Нас не дивують мільйонні гонорари футболістів чи співаків, а от зарплата начальника департаменту у тисячу євро вже піддається критиці. Не буде людина за копійки якісно виконувати свою роботу.  Це – аксіома. Тому проблема пошуку кадрів і їх мотивація завжди є головним болем для кожного керівника. Ви ж не підете на операцію до випускника медичного інституту, а лише до лікаря з ім’ям та досвідом. А щоб таким стати, то треба багато над собою працювати, постійно вчитися, вдосконалюватися, інвестувати у свій розвиток. Тому вдалий підбір працівника – це половина успіху для керівника.  І пошук таких людей я здійснюю постійно. 

Чи усіма посадовцями зі своєї команди ви задоволені, чи можливо маєте намір замінити когось?

— Це логічно і правильно, що кожен керівник обирає собі заступників самостійно. Я несу відповідальність перед Президентом за ситуацію в області. І тому хочу, щоб на відповідальних напрямках були люди, яких я знаю і яким довіряю. Ми – єдина команда. На нас лежить політична і юридична відповідальність. Я своїх заступників, як то кажуть, по голівоньці не гладжу. Виконують доручені справи – молодці. Щось забувають, то дістають перцю по повній. Я прийшов на цю посаду з бізнесу, де рішення приймаються швидко і ефективно виконуються. А в ЛОДА, як я зауважив, звикли часто заговорювати проблеми і знайти пояснення тому, чому проблему не можна вирішити. А я хочу, щоб чиновники шукали шляхи вирішення проблеми, а не її затягування. Мене перш за все цікавить результат, а не сам процес виконання поставленого завдання, який часто може розтягуватись до безкінечності. 

Щодо змін, то самі розумієте, що на керівних посадах немає вічних. На рівні заступників у нас все добре. На рівні керівників департаментів у мене є питання щодо ефективності роботи кількох директорів. Звичайно, що і голови тих райдержадміністрацій, які сьогодні не встигають за темпом роботи влади, будуть змінені. 

Як у вас складається співпраця із депутатським корпусом Львівської облради?

— Сьогодні з обласною радою у нас діловий, конструктивний, ефективний і добрий діалог. Жартуючи скажу, що трохи тяжче було на початку моєї каденції, коли кожен депутат хотів вибити кошти на ремонт кількох кілометрів доріг у своєму окрузі. Але нам вдалося їх переконати, що такий підхід не є ефективним і це просто висипання грошей в болото. Дякую, що депутати почули наші аргументи.

Зараз у зв’язку  з просіданням економіки, маємо проблеми з наповненням обласного бюджету. Серйозні проблеми виникають в багатьох місцевих громадах. Мусимо включати режим економії і відмовлятися від другорядних проєктів, щоб все було гаразд у наших пріоритетних напрямках: медицині, освіті, культурі. У цій справі ми з керівництвом Львівської обласної ради є надійними союзниками. Хоча зараз значний відбиток на нашу співпрацю починають накладати майбутні місцеві вибори. Практично кожен діючий депутат хоче знову потрапити до обласного парламенту. Ну а критикувати виконавчу владу вони вміють! Але ми не дамося! (Сміється.-ред).

Наближаються місцеві вибори. На Львівщині завжди голови ЛОДА вибудовували чітку вертикаль, аби контролювати виборчий процес і задіювати адмінресурс. Як буде цього разу?

— Не знаю, як було завжди. Знаю, що моє завдання забезпечити законний і прозорий перебіг виборчого процесу в рамках чинного законодавства. Зараз голови обласних державних адміністрацій та їх заступники фактично є політиками. Взагалі кожен громадянин має право балотуватися в депутати. Дуже важливо, щоб в місцевих радах працювали свідомі й відповідальні обранці. Народ реально втомився від популізму і вже нікому не вірить. Але ж вибір все одно треба буде робити. Тому я завжди закликав: обирайте не горлопанів і тих, хто найбільше б’є себе в груди і розмахує прапором. Дехто так міцно вхопився за древко, що не зауважує, як часто на ньому змінюються кольори. Ви ж самі чудово знаєте тих персонажів, які змінили по чотири-п’ять партій. 

Можливо, що дехто з моїх заступників і буде балотуватися на місцевих виборах. Двоє категорично сказали, що не мають такого бажання. 

Скоріш за все, місцеві вибори відбудуться згідно із законом і Конституцією – 25 жовтня цього року. Можливо, комусь із наших опонентів і хотілося би, щоб їх перенесли, але цього не буде.

Чи усіма головами РДА ви задоволені? Чи усі справляються із поставленими завданнями?

— Звичайно, що не всіма. Президент має повне право змінити кожного з них без пояснення причин. Але керівники райдержадміністрацій стараються. Вчаться, набивають гулі, здобувають досвід. Не святі горшки ліплять. Кожному потрібно дати шанс. Знаєте, часом в районі відбувається дивна конкуренція між головою РДА та головою районної  ради. Хоча, що ж їм там ділити. Обоє мають працювати для своїх мешканців. 

У виконавчій владі зараз дуже непросто. В апаратах РДА залишилося працювати по 10-13 працівників. І зарплати у них в середньому удвічі менші, ніж в радах. А роботи й відповідальності в рази більше. Тому всі ми очікуємо на реформу влади. Сподіваюсь, що вже у липні ця Верховна Рада прийме усі необхідні закони, які обіцяли й так не прийняли їх попередники.    

Очевидно, що ви бачили повідомленні очільниці прокуратури Львівщини щодо підписання повідомлення про підозру ексочільнику ЛОДА. Земельні питання на Львівщині останні кілька років часто опинялися в центрі скандалів. Що вам відомо про це?

— Кожен має чітко, чесно й  відповідально робити свою справу. Порушив закон – отримай покарання. Для цього є правоохоронні органи. Cподіваюсь, що індульгенції ніхто не купить. Архіви не горять. Все про всіх знають. Можете не сумніватися.

Як ви оцінюєте боротьбу з пандемією COVID-19 на Львівщині і ліквідацію наслідків? Чи усі працюють ефективно?

— Я твердо переконаний, що сьогоднішня влада Львівщини змогла достойно підготуватися до приходу коронавірусу. Введення жорсткого карантину дало нам можливість виграти час і підготувати лікарні та медиків до прийому пацієнтів. Це наша спільна робота – і керівництва обласної, і міста Львова, і місцевих громад. 

Хочу особливо наголосити, що до цієї справи дуже ефективно долучився львівський бізнес, представники ІТ-кластеру. Ними зібрано десятки мільйонів гривень допомоги. Нині немає жодних проблем з тестами. Ми збільшили кількість лабораторій, які їх проводять. 

Щодо карантину, то це непросте питання. Ми бачимо зростання кількості інфікованих. На жаль, Львівщина тут в лідерах. Але зазначу, що і тестів ми робимо набагато більше, аніж інші області. Тому й показник захворюваності у нас більший. Якщо оцінювати за критеріями, що встановлені МОЗом, то ми належимо до тих областей, де послаблення карантину наразі неможливе. 

Я чітко розумію, що від цього втрати несе економіка, страждають люди. Ну але ніхто не знає універсального рецепту в цій ситуації. Особливо важка вона в обласному центрі, у Львові. Народ розслабився, багато людей ігнорують елементарні засоби безпеки. А так не можна. Бо на кону – здоров’я і життя.

Знаєте, що поки вчені не знайдуть ефективних ліків від COVID-19, то нам з ним прийдеться ще довго жити. Така правда. Хоча дехто закриває на неї очі, вдаючи, що нічого не трапилося. Так не повинно бути. Ми всі повинні усвідомити глибину проблеми та небезпеки.

Облдержадміністрація пробує шукати шляхи послаблення карантину. Принаймні на територіях, які є поза містом Львовом, і де не немає суттєвої кількості інфікованих. З відповідними пропозиціями ми звернулися до Уряду. Бо це все є у його компетенції. 

Чому такий високий рівень захворюваності серед медичних працівників Львівщини?

— На передовій завжди найважче. В нас найбільше хворих серед лікарів власне неспеціалізованих медичних закладів. Часто хворі потрапляли в стаціонар на операцію зі своїми старими болячкам, а пізніше виявлялось, що в них коронавірус.  Працівники т.зв. ковідних закладів більше були готові до цих викликів, краще ознайомлені з регламентами поведінки з інфікованими хворими. 

Але я особливо горджуся, що нам вдалося створити страховий фонд для виплати допомоги медикам, які захворіли на COVID-19. За допомогою спонсорів ми акумулювали два мільйони гривень. І перші виплати з нього вже здійснено.  Медпрацівники отримали по 15 тисяч гривень допомоги. 

Чи лікарі та медичний персонал на сьогодні забезпечені ЗІЗ? Чи отримують вони обіцяні компенсації? Ви особисто контролюєте ці питання?

— На даному етапі немає жодних проблем з індивідуальними засобами захисту,  облаштованими палатами, відповідною апаратурою. Ми закупили необхідну кількість апаратів для дихання, провели додаткові мережі кисню в усіх базових лікарнях. Зараз в області є майже сто апаратів ШВЛ високого і середнього класу.

В обласному бюджеті були знайдені кошти на доплату тим медикам, які займаються лікуванням хворих на коронавірус. Усі вони отримали доплати у розмірі посадового окладу. На це було виділено 20 млн грн з обласного бюджету.

Я особисто в курсі усіх питань, які стосуються подолання епідемії. В області створено дієвий штаб. Жодної  паніки немає. Влада чітко знає усі алгоритми дій у таких ситуаціях.

На Львівщині завжди були проблеми із дорогами. Яка зараз ситуація і що плануєте зробити, аби вирішити це?

— Звичайно, що життя в області не крутиться навколо лише одного COVID-19. Ми постійно аналізуємо соціально-економічну ситуацію. Бачимо ризики недовиконання бюджету. Намагаємося тут балансувати, щоб інтереси громад і мешканців Львівщини були забезпечені.

Постійно працюємо над розвитком інфраструктури області: дороги, школи, садочки, спортивні об’єкти.

У рамках Національної програми «Велике будівництво» в області передбачена реалізація 16 об’єктів (6 шкіл, 5 садочків, 5 об’єктів спорту) на загальну суму 230,9 млн грн. Станом на сьогодні на 13 об’єктах роботи вже розпочато, ще на трьох тривають тендерні процедури.

У рамках цієї програми «Велике будівництво» передбачена реалізація також 38 об’єктів автомобільних доріг загального користування державного та місцевого значення, вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах за рахунок коштів державного дорожнього фонду на загальну суму – 3 мільярди 506 тис. гривень. Заплановано відремонтувати 243 км доріг.

Активно ведуться роботи на дорозі, що з’єднує Борислав та Східницю, а  від неї до Урича. Туристи отримають шикарний автошлях до історичної Тустані з виходом на сколівську трасу.

На сьогодні завершено проведення ремонтних робіт на п’яти дорогах, а саме: Мамчурі – Ясенів, Куликів – Великосілки, Криниця – Більче – Волиця, Львів – Пустомити – Меденичі. Нещодавно ця дорога була офіційно відкрита. І вона суттєво скоротила та полегшила шлях до курортів Трускавця та Східниці. Це сприятиме ефективнішому функціонуванню туризму у Карпатському регіоні.Також наголошу, що усі ці будівництва проходять відкрито за публічними тендерними процедурами. Кожна гривня державних коштів має ефективно використовуватися.

Я розумію, що багато громад незадоволені тим, що їх при розподілі коштів на ремонти доріг обділили. Але давайте краще будемо робити дороги капітально, а не латати дірки. Бо це просто закопування коштів в нікуди. З часом черга дійде до всіх. 

Я радію, що нам вдалося розблокувати кошти т.зв. польського дорожнього кредиту. А це величезна сума – майже 100 млн євро. За ці гроші буде зроблена прикордонна інфраструктура та усі під’їзні шляхи до кордону. 

Розкажіть кілька слів про адмінтеррефому. Це був на початку Вашої роботи, серйозний виклик.

— Я прийшов в ЛОДА коли процес формування об’єднаних територіальних громад вже був практично на фініші. Громади мали чотири роки на добровільне об’єднання. В обласній раді це питання не раз ставилося на голосування. Минула влада могла давно все це вирішити. Але ж чомусь залишила цю проблему нам у спадок. 

Ну чому у 60 громадах області все спокійно і всі задоволені, а в близько десятка ніяк не могли домовитися і добровільно об’єднатися? Довго не могли вирішити, хто ж має бути головою? От і дочекалися до того, що в обласних рад та облдержадміністрацій забрали повноваження впливати на цей процес. То при чому тут зараз обласна адміністрація? Ми вислухали усіх. Нам закидають, що ми не слухаємо людей. Ну якщо на місцях є управлінці-фантазери, які обіцяють своїм людям золоті гори і молочні ріки, то ми ж не можемо так робити. Ми відповідальна влада. Ми думаємо про комплексний розвиток територій, а не задоволення забаганок місцевих князьків. Я не раз пояснював, що не мають шанси вижити громади, які не мають жодної економічної бази для розвитку. Насамперед повинні бути спроможними і багатими самі громади, а не їх горе-керівники, які думають про власні інтереси. 

Є нормативні документи, є логіка розвитку територій. Ну якби колись підльвівські села Сихів, Клепарів, Замарстинів, Збоїща та багато інших встали в позу і не дали розвиватися Львову, то ми б ніколи не мали такого чудового міста! Йдуть природні процеси урбанізації. Тому ОТГ мають розширюватись і виконувати свої функції потужних адміністративних центрів. Іншого я не бачу. Не треба містечкові інтереси ставити вище, аніж державні. Повірте, ніхто не хоче, щоб в селах було гірше. Але ті громади, які найголосніше піднімають крик щодо ОТГ, не мають економічних перспектив розвитку. У деяких половина бюджету йде на утримання управлінського апарату. То про який розвиток територій тут можна говорити. 

Ми й так затягнули з цією реформою. Її, до речі, обіцяла провести ще минула влада. Але, як і більшість її ідей, адміністративно-територіальна реформа  спочили в бозі. І лише зараз, з новим Президентом ми врешті вирішили це питання на дійсно правильних економічних та європейських управлінських засадах. 

Знаєте, я вірю, що поволі ми вирішимо всі основні проблеми, які заважають нашим громадянам гідно жити. Ми повинні не лише гордитися своєю історією, а творити її разом. Без праці нічого не буває. А коли країна в руїні, то треба працювати ще більше й активніше. І найголовніше, щоб усі ми жили за Божими заповідями. 

Нещодавно Кабмін оприлюднив рейтинг обласних державних адміністрацій на предмет виконання рішень Уряду та Прем’єр-міністра України щодо запобігання поширенню на території України COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2. Львівщина там пасе задніх. Що скажете?

— Ми підготували Прем’єр-міністру відповідні пояснення щодо цього. Вважаю, що область спрацювала у даній кризовій ситуації на відмінно. Львівщині вдалося закумулювати чи не найбільше коштів для боротьби з інфекцією: в сумі близько 400 млн грн за рахунок обласного та місцевого бюджетів та близько 100 млн. гривень коштів благодійників.

Головний закид – що ми не скеровували на ізоляцію осіб, які поверталися з-за кордону. Але за період з 10.04.2020 по 23.04.2020 через міжнародний пункт пропуску «Краківець-Корчова», державний кордон перетнуло близько 21 тисячі осіб, що в більш ніж в 10 разів перевищує кількість місць визначених для обсервації осіб, які перетнули державний кордон. Передбачити додаткові місця для обсервації (ізоляції) вищевказаних осіб не вбачалось за можливе, з огляду на невідповідність закладів вимогам визначеним Постанови Кабінету Міністрів України № 211 від 11.03.2020 (із змінами та доповненнями) та рекомендаціям головного державного санітарного лікаря України.

В подальшому позачерговим засіданням обласної комісії з питань техногенно - екологічної безпеки № 15, затверджено форму згоди на обсервацію осіб, які перетинають державний кордон. Проте, особи які перетинали державний кордон, відмовлялись від госпіталізації до обсерваторів (ізоляторів), про що робили відповідні записи на заяві. Вказані заяви передані Головним управлінням Держпродспоживслужби у Львівській області до поліції для подальшого реагування та контролю.

До того ж нормативно – правова база не дозволяла застосовувати правоохоронними органами заходи адміністративного впливу, у тому числі примусове доставлення до місць обсервації, до осіб які відмовилися від обсервації.

У нас ситуація була безпрецедентна. Оскільки ми прикордонна область, то через пункти пропуску їхали десятки тисяч наших співгромадян. Багато з них повернулися з країн, які стали осередками спалаху інфекції. Але зауваження рейтингу ми взяли до уваги і працюємо далі.

І наостанок нашої розмови не можу не задати Вам питання про найбільш резонансну новину останніх днів. Розкажіть, що вплинуло на Ваше рішення очолити львівський обласний осередок партії «Слуга народа»? 

— Дуже багато людей розпитують мене про це. Українці чітко визначили вектор розвитку своєї країни – бути рівноправними у спільноті багатих, демократичних, правових європейських держав. Це й же зовнішньополітичний вектор сповідує і Президент України Володимир Зеленський. Такими ж є і мої особисті переконання. Я хочу бачити Україну у НАТО та ЄС. Хто б що не казав – саме там гарантія нашої безпеки і нашого майбутнього. Уся політична історія цивілізованих країн показує, що зміни можливі лише через розвинуті партії і зріле громадянське суспільство. Саме партійні структури, збудовані на основі сповідування ідеологічних засад, в чесній конкуренції повинні здобувати владу у справедливих виборах. Не олігархи повинні мати кишенькові партії, а самі громадяни повинні формувати серйозні політичні проєкти з внутріпартійною демократією та структурою. 

Переконаний, що старі політичні проєкти є обтяжені непростим тягарем минулого. Часто вони виконують роль закритої фортеці для самозбереження їх партійних функціонерів. Так не може далі продовжуватися. Сьогодні Український народ дав неймовірний вотум довіри Президентові та його політичній структурі. Ми отримали унікальний шанс збудувати партію нового, точно не вождистського типу. Це своєрідний виклик для мого покоління. І я люблю братися за такі нові проєкти, які можуть стати дієвим механізмом для впровадження незворотних змін у нашій країні на краще. Тому для мене особисто і моїх соратників партія «Слуга народу» стає такою політичною структурою, яка має історичне завдання змінити хід історії України і збудувати у нас правове суспільство у якому комфортно і безпечно жити і творити. Іншого варіанту я не бачу. І це не пафосні слова. Я так думаю. Це мої переконання.

Старі українські політики є в переважній своїй масі скомпрометованими. Люди хочуть нових обличь. Нової якості української політики. І впевнений, що зможу це продемонструвати. Я маю немалий досвід керування великими проєктами. І цей цікавий управлінський досвід, здобутий також у спілкуванні з іноземними партнерами, я хочу застосовувати на благо рідної Львівщини.

Сьогодні перед Україною стоїть багато викликів: геополітичних, економічних, політичних. Більшість політичних партій затягує народ в дискусію про минуле, або в ідеалізоване майбутнє. Про ці речі можна дискутувати скільки завгодно. Минулого ми не змінимо, з нього треба робити висновки. Усі ці питання звичайно потрібно обговорювати в колі істориків та фахівців і, нарешті, написати правдиву історію нашого народу. Без підказок із північних столиць. А майбутнє треба творити на міцному фундаменті, який мусимо щодня будувати вже сьогодні. 

Політична партія – це не просто якийсь дискусійно-відпочинковий клуб для політиків-пенсіонерів. Її завдання інше - пропонувати народу України шлях розвитку країни на основі базових цінностей, законності, демократії і поваги до Людини, її прав і свобод. Ми хочемо будувати сильні родини. А буде сильною, щасливою і багатою кожна українська сім’я, то й такою буде вся Україна. І для цього чиновники і політики повинні дійсно стати слугами свого народу. Вони повинні усвідомити, що їх наймає на роботу народ і платить їм за роботу гроші. Саме таке розуміння політичного процесу у партії «Слуга народу». Я спілкувався з Президентом, з лідерами партії і повністю поділяю їх бачення на розвиток країни: здоровий прагматизм, мінімум популізму, закон понад усе. І тому я прийняв рішення влитися у партію «Слуга народу» і очолити процес її творення на Львівщині, як політик і державний діяч. 

На місцевих виборах партія «Слуга Народу» хоче привести до влади чесних, порядних і професійних людей, незалежно від віку. У кожній області своя специфіка. На місцях голосують за тих, кого добре знають, хто має авторитет серед людей. Тому ми будемо залучати як талановиту перспективну молодь, що до цього часу ніколи не була в політиці, так і людей з досвідом. Зрозуміло ж, не з корупційним досвідом. Бо, на жаль, ми бачимо, що досвідчені люди не завжди є чесними. 

Моя мета – Львівщина має стати дійсно комфортною для життя і багатою областю, де панує порядок, люди мають гарні зарплати, де будуються нові дороги і працює економіка. Усі політичні сили та все суспільство у цій праці повинні бути партнерами, а не опонентами.