На 105-му році життя помер найстаріший католицький єпископ у світі

http://leopolis.news/post/23638/na-105-mu-roci-jyttya-pomer-naystarishyy-katolyckyy-epyskop-u-sviti

23/06/2020

Про це повідомляє РІСУ з посиланням на польське видання Goṡć.pl.

Наприкінці травня він заразився коронавірусом у домі для літніх людей і там помер від запалення легенів. У вересні йому би виповнилося 105 років. Його племінником є президент Чилі Себастіян Пінера.

Архиєпископ Бернардіно Пінера народився 22 вересня 1915 року. У Парижі студіював медицину і в 1941 році здобув фах лікаря. Професійну спеціалізацію здобував у Клівленді (США). Після навчання в семінарії був висвячений на священника в 1947 році і призначений на служіння в архидієцезію Сантьяго. Працював віце-ректором у семінарії в столиці Чилі. В 1958 році Папа Пій XII призначив його єпископом-помічником дієцезії Талька. В 1960 році інший папа – Іван XXIII – номінував його ординарієм дієцезії Темуко. Єпископ Бернардо Пінера брав участь у чотирьох сесіях II Ватиканського Собору.

З 1977 року працював генеральним секретарем Конференції Єпископів РКЦ в Чилі. В 1983 році Папа Іван Павло II призначив його митрополитом Ла-Серени. В 1984-1987 роках був Головою названої Конференції Єпископів і підготував візит Папи до Чилі. В 1990 році став єпископом-емеритом.

В 2018 році Папа Франциск усунув з посади митрополита Ла-Серени Франциска Хосе Кокс Хунея і позбавив його священства через педофілію щодо неповнолітніх осіб. В 2019 році Ватикан розпочав розслідування щодо ймовірного випадку педофілії покійного єпископа-емерита Пінери, після чого похилий віком священнослужитель у спеціальній відозві задекларував повну готовність до того, щоб ці закиди були розслідувані і висловив переконання, що в своєму тривалому священничому служінні він завжди давав приклад чеснотливої поведінки.

Після смерті єпископа Б. Пінери найстаршим у світі за віком єпископом Католицької Церкви став Даміан Ігуасен Борау, 104-літній єпископ-емерит римо-католицької дієцезії на острові Тенеріфе на Канарських Островах.

Leopolis.news