logo
25/07
24/07
23/07
22/07
21/07
20/07
19/07
18/07
14/07
12/07
2 ...

Україна та Великобританія розширять морський напрямок операції ORBITAL

25-06-2020 21:02882

Україна та Великобританія розширять морський напрямок операції ORBITAL
Фото: МОУ

В Одесі відбулася зустріч представників Командування Військово-Морських Сил Збройних Сил України з представниками штабу операції ORBITAL (Велика Британія), під час якої сторони обговорили основні напрямки двостороннього співробітництва.

Про це повідомляє офіційний сайт Міноборони.

Крім того, під час візиту стало відомо, що це останній візит до України  полковника Майкла Веймута як командира навчально-тренувальної місії ORBITAL.

«Коли я обійняв цю посаду, у нас не було представників від флоту Англії,  але сьогодні я радий повідомити, що до нас приєднаються 2 офіцери ВМС Великої Британії, які працюватимуть безпосередньо у штабі ORBITAL. Також варто зазначити, що за цей час штат навчально-тренувальної місії збільшився вдвічі і виділяється значно більше коштів для нашої операції в Україні, – зазначив полковник Майкл Веймут. – Ми знаємо, що у вас новий командувач, тож очікуємо на нові погляди щодо напрямків розвитку українського флоту. Ми гнучкі в наданні підтримки, тому чекаємо на ваші пропозиції».

Зі свого боку командувач ВМС ЗС України контр-адмірал Олексій Неїжпапа зазначив, що наразі в українських ВМС є обраний шлях, і головне сьогодні –  це правильне сприйняття стратегічних рішень, які не повинні змінюватися.

«Цього року ми готуємо базис щодо збільшення корабельного складу, зокрема і за допомогою Великої Британії. Я знаю, що на сьогодні розробляється дана програма і впевнений, що це є результатом нашого плідного взаємного співробітництва.  Також за цей рік ми зробили своєрідний прорив у спільній роботі. Адже якщо з 2016 року основні зусилля були направлені на підготовку берегового компонента, то цього року основний акцент було скеровано на підготовку корабельного складу, морського командування та військових водолазів. Так, ми продовжуємо нарощувати морський напрямок операції ORBITAL і наступним нашим кроком стане міжродова підготовка ВМС ЗС України, коли за єдиним керівництвом здійснюється застосування всіх родів. Все це відповідно до натовських стандартів», – розповів контр-адмірал Олексій Неїжпапа.

Також під час зустрічі було зазначено, що хоча у зв’язку з пандемією навчально-тренувальна місія ORBITAL не набирає повних обертів, проте в питаннях організації та планування зважають на карантинні обмеження.

Нагадаємо, що  Велика Британія у 2015 році започаткувала операцію ORBITAL — військово-тренувальну місію, в основу якої входить підготовка особового складу Збройних Сил України. Спочатку це були тренувальні курси з протимінної підготовки, надання медичної допомоги пораненим, бойові навички піхоти та логістичне забезпечення. Згодом тренувальний курс в Україні було розширено до тактики і прийомів протидії бронетехніці противника, антиснайперських операцій та планування артилерійської підготовки.

У 2018 році Міністерство оборони Великої Британії ще більше розширило програму цієї операції, скерувавши в Україну спеціальні групи інструкторів Королівського військово-морського флоту та фахівців з числа морських піхотинців для надання відповідного вишколу українським військовим морякам, які постають перед дедалі більшою російською загрозою в Чорному та Азовському морях. Британське оборонне відомство подовжило термін спеціальної місії військового вишколу в Україні до березня 2023 року.

Leopolis.news