logo
25/07
23/07
22/07
21/07
20/07
2 ...

«Батьківщина Молода Львова» організувала безкоштовні комп‘ютерні курси для людей поважного віку

30-06-2020 11:20596

«Батьківщина Молода Львова» організувала безкоштовні комп‘ютерні курси для людей поважного віку

ГО «Батьківщина Молода Львова переконана»: Нові можливості відкриті в будь-якому віці.

Добрі пенсії, доступні ліки, нова соціальна система –  усе це активісти львівської «Батьківщини» виборюють роками. Але є речі, котрі, на щастя, можна зробити уже сьогодні – не чекаючи згоди влади «зверху».

Зокрема, безкоштовне навчання для тих, кого вчити, на жаль, мало кому цікаво. Громадське об’єднання «Батьківщина Молода Львова» організувала новий проект - «Комп‘ютерна грамотність для людей поважного віку».

Так, ми знаємо, що такі ідеї були вже колись в нашому місті , але, судячи з усього, вони давно не реалізовуються: до нас неодноразово зверталися люди 60+ з проханнями допомогти розібратися з комп’ютерною грамотою, бо, мовляв, не можуть знайти нікого, хто безкоштовно візьме їх на таке специфічне навчання. 

Світ стрімко змінюються, і якщо раніше потрібно було вміти лише вмикати комп’ютер і знаходити браузер, то сьогодні - багато нових функцій і аплікацій на смартфонах, з якими літнім людям також потрібно розібратися і навчитися використовувати для зручності і безпеки  здоров’я. Особливо це стало актуальним під час карантину: ми закликали залишатися вдома, але не дали змогу бабусям і дідуся сплачувати комунальні через смартфони чи спілкуватися з рідними через скайп. То де ж справедливість?, - розповідає один із активістів Дмитро Бондін.

Запрошуй до нас свою бабцю чи дідуся - а ми навчимо їх:  оплачувати квитанції онлайн; дивитись новини через YouTube; знайти необхідну інформацію у «Google» та багато іншого корисного і цікавого, - звертається до усіх одна з організаторок Ірина Гунчак. – Уже з першого заняття ми пояснили нашим «студентам» будову комп‘ютерів, як функціонує інтернет, для чого електронна адреса та створили їх тим, у кого досі не було. Особливо зацікавило багатьох  можливість переглядати  новини та інше через YouTube у зручний час) Загалом, під час заняття кожен  дізнався те, що хотів, і був запрошеним на наступне заняття.
Ось що каже пенсіонерка Тетяна Євгенівна, одна із студенток курсу:

Тепер мене дивують довгі черги біля Ощадної каси. Усі  вистоюють годинами, аби сплатити за комунальні послуги. Дехто навіть не здогадується, що це все можна зробити вдома з комп’ютера чи  з телефону, сидячи на лавочці біля під’їзду. Причому без комісії!  Або – чули про таке, та думають, що то – складна наука. Я – з радістю буду ходити на наступні заняття. І скажу усім: в будь-якому віці можна і треба вчитися чомусь корисному.

Додамо:  Кожен урок триває до 1,5 години часу. Тривалість  курсу для однієї групи - 2 заняття у тиждень. Усі деталі за адресою -  вулиця Костя-Левицького, 28. Наші бабусі і дідусі можуть стати сучасними, і , хто зна, може саме їх сторінка в соцмережах  назбирає найбільше підписників?