logo
03/07
2 ...

ІКЕА заявила про початок аудиту своїх постачальників деревини в Україні

30-06-202078

ІКЕА заявила про початок аудиту своїх постачальників деревини в Україні
Фото: Укрінформ

Шведська компанія IKEA, найбільший у світі ритейлер меблів і товарів для дому, розпочала незалежний аудит свого ланцюга постачань деревини в Україні у зв'язку з обвинуваченнями Earthsight у використанні незаконно заготовленої деревини.

Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

«IKEA вітає звіти організацій і дуже серйозно ставиться до будь-яких обвинувачень про участь наших постачальників у незаконній лісозаготівлі. Ми вже розпочали розслідування на основі нового звіту, оприлюдненого Earthsight», - йдеться в офіційній заяві компанії, яку оприлюднила пресслужба її представництва в Україні у вівторок.

Згідно з повідомленням, у 2018-2019 роках IKEA провела незалежні аудити на основі дослідження Earthsight 2018 року. Їхні результати не підтвердили використання незаконно заготовленої деревини в ланцюзі постачань IKEA.

Після нового звіту Earthsight компанія вирішила зробити новий аудит свого ланцюга постачань деревини в Україні. Крім того, оприлюднені у звіті дані розслідуватиме організація Assurance Services International (ASI), незалежний аудитор некомерційної організації FSC (Forest Stewardship Council / «Лісова опікунська рада»).

«Наголошуємо, IKEA не використовує незаконно заготовлену деревину для виробництва своїх товарів. Глибоко усвідомлюючи глобальну проблематику незаконної вирубки лісів, ми підсилюємо перевірки своїх постачальників на відповідність місцевим та міжнародним законодавствам, а також внутрішнім вимогам IKEA. Якщо отримуємо інформацію про те, що деревина, яка не відповідає цим вимогам, потрапила або може потрапити в ланцюги постачань компанії, вживаємо термінових заходів», – повідомили в IKEA.

Британська неприбуткова організація Earthsight стверджує, що її дослідження, здійснене протягом 18 місяців, виявило, що «компанія IKEA продає букові стільці, вироблені з деревини, отриманої шляхом незаконних рубок у лісах українських Карпат, де живуть зникаючі види рисей та ведмедів».

Як повідомлялося, голова Державного агентства лісових ресурсів України Андрій Заблоцький наказав провести протягом двох тижнів перевірку Великобичківського лісгоспу щодо всіх фактів, оприлюднених у дослідженні громадської організації Earthsight щодо незаконних вирубок.

Leopolis.news