logo
03/08
02/08
01/08
2 ...

Кабмін відклав до 1 серпня запуск ринку газу для населення

12-07-2020198

Кабмін відклав до 1 серпня запуск ринку газу для населення
Фото: unn.com.ua

Кабінет Міністрів України продовжив спецобов'язки НАК «Нафтогаз України» щодо постачання природного газу для потреб населення ще на один місяць - до 1 серпня 2020 року.

Про це повідомила глава Міненерго Ольга Буславець за підсумками засідання уряду в середу, пише «Інтерфакс-Україна».

За її словами, це пов'язано з необхідністю проведення конкурсу з відбору постачальника останньої надії (ПОН) на газовому ринку для населення.

«Сьогодні Кабінет Міністрів для проведення всіх необхідних заходів для відбору такого постачальника останньої надії продовжив дію ПСО для населення до 1 серпня», - сказала вона на брифінгу.

Як повідомлялося, відкриття ринку природного газу для побутових споживачів було заплановане на 1 травня 2020 року, але у зв'язку із запровадженням карантину через поширення COVID-19 терміни було перенесено на два місяці - на 1 липня.

Національна комісія, що здійснює регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) 10 липня внесла зміни до низки регуляторних актів, спростивши процедуру зміни постачальника газу для побутових споживачів (населення) з 1 липня 2020 року.

Другим необхідним кроком для відкриття ринку має стати проведення конкурсу Міненерго із відбору постачальника останньої надії.

Кабінет Міністрів розпорядженням №529 від 25 червня 2020 року затвердив формулу ціноутворення на природний газ майбутнього постачальника ПОН, прив'язавши ціну до котирувань на німецькому газовому хабі NCG.

Компанія, яку за результатами конкурсу визначать ПОН, повинна буде постачати газ споживачам за ціною, за основу якої береться середньоарифметична ціна торгів на NCG за 1-22-ге число місяця, що передує місяцю постачання. Середньоарифметичне значення фактичних цін (Settlement Price) газу на наступний місяць постачання (Front Month) на хабі NCG за 1-22-ге число береться з даних на сайті біржі Powernext/EEX.

Окрім значень NCG, у формулі також враховується коефіцієнт співвідношення одиниць енергії до обсягу, спред, курс гривні до євро, що сформувався за період із 1-го до 22-го числа місяця, що передує місяцю постачання.

У свою чергу націнка до зазначеної формули становитиме собою мінімальне серед запропонованих учасниками конкурсу з відбору ПОН значення, виходячи з якого і буде визначено переможця.

Міністерство енергетики України 30 червня оголосило конкурс із відбору постачальника останньої надії (ПОН) на газовому ринку для населення. Згідно з повідомленням на сайті міністерства, конкурсні пропозиції приймають до 17:00 7 липня 2020 року, цього самого дня відбудеться їх розкриття за участю членів конкурсної комісії та кандидатів. Окрім наявності ліцензії на постачання газу, претенденти мають пред'явити наявність активів у вигляді грошей на рахунках для купівлі газу або його запасів у підземних сховищах обсягом не менше ніж 3,514 млрд куб. м.

Leopolis.news