logo
07/08
2 ...

В Анталії в парку української культури Дмитро Кулеба відкрив барельєф Тараса Шевченка

04-07-2020127

В Анталії в парку української культури Дмитро Кулеба відкрив барельєф Тараса Шевченка
Фото: Укрінформ

У турецькій Анталії в Парку української культури відбулося урочисте відкриття барельєфа українському поету Тарасу Шевченку та зустріч глави МЗС України Дмитра Кулеби з головами українських громадських організацій в Туреччині та представниками діаспори.

Про це повідомляє Укрінформ.

«Існування цього парку - результат спільних зусиль місцевої влади і громади і це ще один символ тих міцних та важливих стосунків... Фундамент усьому - це людські зв’язки, вдячний за те, що цей фундамент тут дуже міцний», - сказав Кулеба.

Міністр подякував українцям в Анталії за те, що вони єднаються, небайдужі, зберігають свою ідентичність і зв'язок з Україною, а також за присутність поруч з прапорами України і Туреччини кримськотатарського прапора.

У церемонії відкриття взяв участь мер району Анталії Муратпаша Уміт Уйсал.

«Туреччина й Україна - дві країни дуже близькі одна до одної, настільки, що подорожувати можна за внутрішнім паспортом. Ми дуже задоволені дружніми відносинами з українцями.

У районі Муратпаша представлені різні культури, представлені різні нації з 50 країн світу. З усіма підтримуємо гарні відносини, українці - щирі й працьовиті - займають особливе місце», - сказав мер району Муратпаша Уміт Уйсал.

Він наголосив, що Тарас Шевченко є «душею українського народу» і пишається, що його барельєф з’явився саме в районі, яким він керує.

Після урочистого відкриття барельєфу, вихованці українських суботніх шкіл в Анталії продекларували вірші Шевченка українською та турецькою мовами.

Міністр закордонних справ України та мер району Муратпаша висадили в Парку української культури два дерева-символи: вербу та апельсинове дерево.

Міністр поспілкувався з головами українських громадських організацій в Туреччині та відповів на актуальні питання.

Також перед гостями церемонії виступив хор «Берегиня».

Барельєф Тарасу Шевченку в Парку української культури в Анталії з’явився за сприяння керівництва району Муратпаша, Консульства України в Анталії, Посольства України в Анкарі, особистої участі та організації голови ГО «Українська родина» Віти Михайлової.

Привітання з нагоди відкриття барельєфу Шевченку в парку української культури в Анталії надіслали Світовий конгрес українців та Світова федерація українських жіночих організацій.

Leopolis.news