logo
03/08
02/08
01/08
2 ...

В Україні рекордно подешевшали ціни на молоду моркву і цибулю

04-07-2020144

В Україні рекордно подешевшали ціни на молоду моркву і цибулю
Фото: AgroDay.ua

Падіння цін обумовлено подальшим збільшенням пропозиції на ринку, в той час як активність покупців дещо знизилася.

Зокрема гуртові ціни на цибулю сьогодні рівно в три рази нижче, ніж минулого року, повідомляє ТСН.

Купити якісну цибулю у фермера південних регіонів України (як правило, Херсонська область) наразі можна по 2,5 грн/кг. За інформацією системи моніторингу гуртових цін, наприкінці минулого тижня овочівники південних регіонів України продавали цибулю в 2,4 раза дорожче.

«Середні гуртові ціни на цибулю в Україні сьогодні рівно в три рази нижче, ніж на ту ж дату 2019 року, коли продати цибулю можна було по 7,5 грн/кг. Більш того, протягом усього минулого сезону, ціни на цибулю не опускалися нижче 5 грн кг. Така ціна трималася тільки у вересні 2019 року, коли пропозиція цибулі на ринку було максимальним. В останній раз гуртову ціну цибулі у 2,5 грн/кг фіксували на ринку України рівно 2 роки тому - на початку липня 2018 року. Однак після цього ціни почали динамічно рости і збільшувалися протягом майже всього сезону 2018/19 років», - зазначає Андрій Ярмак, економіст інвестиційного департаменту Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО).

За даними EastFruit, високі ціни на цибулю в Україні протягом двох поспіль сезонів привели до зниження обсягів експорту української цибулі. У 2019 Україна експортувала мінімальний її обсяг від 2011 року - 13,2 тис. тонн. При цьому рекордний експорт цибулі за календарний рік з України був досягнутий у 2013 році, коли було вивезено понад 44,3 тис. тонн цих овочів.

Аналітики EastFruit також зазначають, що сприятливі погодні умови дозволили українським фермерам на поточному тижні відновити збір врожаю моркви. З огляду на збільшення пропозицій на ринку, виробники змушені знову знижувати ціни на дану продукцію. Так, наразі морква врожаю 2020 року пропонується до продажу за ціною 7-10 грн/кг, що в середньому на 22% дешевше, ніж тижнем раніше.

Leopolis.news