logo
03/08
2 ...

На Львівщині у Славському лісгоспі шукають старовікові ліси

04-07-2020157

На Львівщині у Славському лісгоспі шукають старовікові ліси
Фото: UkrMedia

Представники ГО «Дунайсько-Карпатська Програма« розпочали дослідження лісів на території Славського держлісгоспу.

Метою дослідження є виявити старовікові (понад 120 років) ліси, схожі до тих, що їх відшукали нещодавно на Сколівщині, повідомляє Еспресо.TV. 

«Роботи у Славському тільки розпочалися, затримка була зумовлена, очевидно, не надто великим бажанням співпраці», – розповіли "Еспресо" в організації. Проте справа зрушилась, як припускають, завдяки сприянню обласного управління лісового господарства. Скільки часу триватимуть роботи, поки що сказати складно, адже вони лише стартували.

Нещодавно Дунайсько-Карпатська Програма за підтримки Фонду Вітлі (Whitley Fund for Nature) завершила роботи у Сколівському державному лісогосподарському підприємстві. Тут вдалося виявити 530 гектарів квазіпралісів і природних лісів. Масиви старовікових лісів знайшли поблизу сіл Кам’янка, Труханів, Коростів і Козьова Сколівського району. При цьому старовікові ліси ростуть і в низькогір’ї, і на ділянках, що межують із полонинами на вершинах гір. Найбільше таких лісів – у Розгірчанському лісництві, на околицях села Розгірче.

«Лісгосп дуже здивував нас. По-перше, відповідальним ставленням і розумінням необхідності працювати задля збереження унікальних лісів. По-друге, господарюванням, котре зберегло для нас і майбутніх поколінь недоторкані лісові масиви з унікальним різноманіттям пов’язаного із ними життя», – зауважили в ГО «Дунайсько-карпатська програма». 

 Leopolis.news