logo
03/08
2 ...

Сьогодні – День ВМС

05-07-2020204

Сьогодні – День ВМС

Сьогодні в Україні відзначають День Військово-Морських Сил Збройних Сил та День працівників морського та річкового флоту.

 

Відповідний указ про встановлення дати був підписаний Президентом України 12 червня 2015 року. Свято відзначають щороку у першу неділю липня. 

Уперше День ВМС України відзначили ще 1 серпня 1997 року. У цей день на колишніх кораблях Чорноморського флоту ВМФ СРСР, що перейшли до складу ВМС, були урочисто підняті військово-морські прапори України.

День ВМС 1 серпня щорічно відзначався у Військово-Морських Силах України до 2005 року. Але флотське свято часто випадало на будні дні, чим порушувалися флотські традиції.

 

Виходило, що українські моряки святкують своє професійне свято в будній день, а російські моряки — у неділю напередодні. Президент України Віктор Ющенко вирішив виправити ситуацію. Указом Президента України N 259 від 24 березня 2006 року враховуючи побажання військових моряків Днем Військово-Морських сил Збройних Сил України було визначено першу неділю липня. В Указі визначалося: «…з метою відродження національних морських традицій та враховуючи роль Військово-Морських Сил Збройних Сил України у забезпеченні обороноздатності держави…».

Упродовж 6 років свято окремо не відзначалося: День Військово-Морських Сил Збройних Сил України був скасований у 2008 році Указом президента України «Про День флоту України». Після приходу до влади Віктор Янукович своїм указом переніс святкування Дня флоту України на останню неділю липня, таким чином поєднавши його з святкуванням дня Військово-Морського Флоту Росії.  

Leopolis.news