logo
07/08
06/08
05/08
04/08
2 ...

В Україні за рік подорожчали майже всі ягоди та фрукти

06-07-2020149

В Україні за рік подорожчали майже всі ягоди та фрукти
Фото: AgroDay.ua

В Україні за рік зросли ціни майже на всі фрукти та ягоди, крім бананів, що пов'язано з втратою частини врожаю і затримкою дозрівання через холодну весну цього року.

Про це повідомляє пресслужба Української плодоовочевої асоціації (УПОА), передає УНІАН.

«Середня роздрібна ціна на банани в Києві за станом на 30 червня - 1 липня 2020 становила 27,2 гривні/кілограм. Таким чином, банани були найдоступнішими за ціною серед фруктів та ягід - навіть трохи дешевшими за кавун і значно дешевшими за яблуко. Ми спостерігаємо таку ситуацію вперше за останні роки, і головною причиною є холодна весна, яка призвела до втрат урожаю ягід і фруктів і затримала сезон їх дозрівання в середньому на 7-10 днів», – йдеться в повідомленні асоціації. 

Зазначається, що за рік середня роздрібна ціна на банани знизилася на 30 копійок/кілограм, або на 1%, в той час як середня ціна на яблука зросла у 2,6 раза - до близько 50 гривень/кілограм, а ціна на кавуни – на 55%, до майже 30 гривень/кілограм. 

«Також слід підкреслити зростання цін практично на всі основні позиції фруктового кошика в Україні. Персики станом на початок липня 2020 коштували в середньому на 37% дорожче, ніж роком раніше, малина - на 87% дорожче, а лохина - на 16% дорожче», - йдеться в повідомленні. 

При цьому ціни на полуницю у липні були більш ніж на третину менше, ніж у такий же період минулого року, хоча й істотно перевищували торішній рівень протягом всього сезону.

Leopolis.news