logo
03/08
01/08
31/07
30/07
29/07
2 ...

КС взявся розглядати конституційність закону про мову

07-07-2020122

КС взявся розглядати конституційність закону про мову
Фото: прес-служба КСУ

Конституційний Суд України почав розгляд конституційності Закону «Про забезпечення функціонування української мови як державної».

Розгляд подання 51 народного депутата щодо відповідності закону Конституції проходить у формі усного слухання у відкритій частині пленарного засідання, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

Як зазначив суддя-доповідач у справі Сергій Головатий оголосив суть клопотання, автори конституційного подання вказують, що оскаржуваний закон не відповідає низці приписів Конституції України, оскільки спрямований на дискримінацію російської та інших мов нацменшин.

Крім того, суб'єкт конституційного подання зазначає, що закон ухвалено з порушенням конституційної процедури розгляду законів.

Як відомо, 25 квітня минулого року Верховна Рада з 17-ї спроби проголосувала за новий закон про забезпечення функціонування державної мови. Володіння українською мовою обов'язкове для великого кола службовців - від президента до вчителів і лікарів. Українська мова повинна використовуватися в освіті (крім дошкільних установ і шкіл з мовою навчання національних меншин) та сфері культури. На особисте життя дія закону не поширюється.

Закон про державну мову набув чинності 16 липня 2019 року, крім трьох прописаних у ньому пунктів.

У травні минулого року група нардепів ОПЗЖ заявила, що оскаржить закон у КС, і почала збирати для цього підписи. 

Leopolis.news