У Зеленського кажуть, що для російської та інших мов нацменшин треба окремий закон

http://leopolis.news/post/24475/u-zelenskogo-kajut-shcho-dlya-rosiysko-ta-inshyh-mov-nacmenshyn-treba-okremyy-zakon

07/07/2020

Про це зазначив представник Зеленського у Конституційному суді Федір Веніславський під час усних слухань у справі щодо конституційності «мовного закону», повідомляє «Укрінформу».

«Верховна Рада має ухвалити окремий закон, який буде регулювати статус російської мови і інших мов нацменшин», сказав Веніславський.

За його словами, Закон «Про забезпечення функціонування української мови як державної» стосується правового регулювання застосування виключно української.

«Мова виключно про українську мову. Предметом правового регулювання цього закону не є статус інших мов», уточнив представник глави держави у КС.

Веніславський також запевнив, що позиція Президента стосовно української мови як єдиної державної залишається незмінною.

Нагадаємо, 7 липня Велика палата Конституційного суду розпочала розгляд справи про конституційність Закону «Про забезпечення функціонування української мови як державної».

Верховна Рада ухвалила цей закон 25 квітня 2019 року, а 16 липня він набув чинності.

Проте 21 червня 2019 року до КСУ надійшло подання 51 народного депутата, які просять перевірити на конституційність Закон «Про забезпечення функціонування української мови як державної».

Leopolis.news