logo
04/08
03/08
01/08
31/07
30/07
2 ...

Президент Угорщини поскаржився Зеленському, що Тиса потерпає від карпатського сміття

07-07-2020190

Президент Угорщини поскаржився Зеленському, що Тиса потерпає від карпатського сміття
Фото: hungary.mfa.gov.ua

Президент Угорщини Янош Адер у листі до президента України Володимира Зеленського закликав вирішити ситуацію із забрудненням Тиси, оскільки її води несуть купи сміття до Угорщини, з яким угорська влада вже не може впоратися.

Про це інформує «Європейська правда»

«Розчаровує, що забруднення Тиси відходами не було зменшено, і що воно несе тривалу загрозу крихкій екосистемі річки», – заявив Адер у листі Зеленському. 

«Наші машини вже не в змозі впоратися з купами сміття, які надходять у нестримній кількості», – додав Адер, підкресливши, що така ситуація «не гідна європейських стандартів». 

Як зазначає угорський президент, основна причина забруднення полягає в тому, що населення скидає свої відходи в заплави річок. Він нагадав Зеленському, що вже привертав увагу до цієї проблеми в минулому році.

Зазначимо, що аналогічний лист щодо забруднення ріки Сомеш Адер надіслано президенту Румунії Клаусу Йоганнісу. 

Звертаючись до обох президентів, Адер зазначив, що угорський уряд неодноразово звертався за допомогою до обох сусідніх країн, та у відповідь послідувало занадто мало істотних дій і ще менше покращення ситуації. 

Угорський президент підкреслив, що після нещодавніх повеней велика кількість пластикових пляшок та інших відходів потрапила до Угорщини, що перешкоджає рибальства, туризму і чинить серйозний вплив на дику природу.

Адер попросив обох президентів використати свій вплив, щоб зупинити забруднення рік. 

Leopolis.news