logo
05/08
2 ...

Сьогодні – День працівників ювенальної превенції

08-07-2020119

Сьогодні – День працівників ювенальної превенції
Фото: Поліція Львівської області

Сьогодні, 8 липня, своє професійне свято відзначають працівники ювенальної превенції.

Про це інформує відділ комунікації поліції Львівської області.

Співробітники ювенальної превенції – це люди, які дбають про безпеку дітей, їх права та законні інтереси, застерігають від правопорушень та запобігають злочинам проти них. Про те, як працює ця служба на Львівщині – наша розмова із Ольгою Ковальчук, т.в.о. начальника ювенальної превенції поліції Львівщини.

Робота у цій структурі поліції є дуже особливою, адже працівник, у першу чергу, має любити дітей, бути терплячим і відкритим. Співчувати, коли бачиш, як через байдужість дорослих страждають ті, хто ще не може себе захистити. Особливо важко під час розшуку зниклих дітей, коли переживаєш, аби з ними не сталося найстрашнішого. Але тут є і безліч дуже позитивних моментів, особливо, коли дитина, яка, наприклад, раніше втікала з дому, більше цього не повторює і навіть зізнається, що хоче бути поліцейським.

Від початку року у Львівській області 55 дітей вчинили 75 кримінальних правопорушень, серед них – 25 важких і один особливо важкий. Найпоширеніші – це крадіжки і нанесення тілесних ушкоджень. Потерпіло від вчинення кримінальних правопорушень 79 дітей. Це також тілесні ушкодження, домашнє насильство, крадіжки та несплата батьками аліментів.

А що є основною причиною дитячих правопорушень?

Нажаль, є такі родини, де алкоголь чи наркотики на першому місці, хоча у них по троє-четверо дітей. І ті діти навіть уяви не мають про інше життя і вважають, що те, як вони живуть, і є нормою. Відтак, хтось копіює поведінку дорослих, інші, через злидні, йдуть на крадіжки, є і такі, що навіть не розуміють, що є злочином і роблять це з цікавості, чи навіть «змагаються» між собою, хто нашкодить більше.

Щоб запобігти поширенню дитячих правопорушень працівники ювенальної превенціх спершу виявляють і фіксують факти злочинів, скоєних дітьми, чи проти них. Далі з такими дітьми працюють соціальні служби та психологи. Загалом, після того, як дітям роз’яснять, яка відповідальність передбачена за те чи інше правопорушення, 99 відсотків з них виправляються.

Якщо у працівників є інформація про безпритульних, то вони їдуть туди, де вони можуть перебувати і, в першу чергу, розшукують їх батьків. Якщо таких не знайдено, то діти потрапляють у притулок.

Також нажаль працівники ювенальної превенції виявляють факти домашнього насильства. Зараз розробляється проект по створенню у Львові «зеленої кімнати» терапевтичної зали європейського зразка, в якій з дітьми свідками злочину чи потерпілими від злочинних посягань, працюватимуть поліцейські, медики та педагоги.

Працівники ювенальної превенції часто відвідують навчальні заклади, проводять для дітей різні конкурси, заняття, правознавчі ігри, аби донести, що всі ми громадяни України, і треба робити все, аби запобігти скоєнню злочину, або допомогти поліції знайти причетних до правопорушень.

Ми навіть проводили практичні уроки, де навчали дітей як правильно телефонувати в поліцію і описувати злочинця. І в дійсності, траплялися випадки, коли діти допомагали правоохоронцям викрити злочинців.

Проте, ще раз слід нагадати, що майбутнє дітей і їх щасливе сьогодення це, в першу чергу, відповідальність батьків. Бо поганих дітей не буває. Є лише такі, які не потрібні тим, хто їх народив. Ювенальна превенція, в свою чергу, й надалі докладатиме всіх зусиль, аби діти почувалися захищеними та в безпеці.

Leopolis.news