logo
06/08
05/08
04/08
03/08
02/08
31/07
2 ...

Зеленський планує створити в Україні програму з трансплантації органів

10-07-2020174

Зеленський планує створити в Україні програму з трансплантації органів
Фото: UkrMedia

Президент Володимир Зеленський запропонував створити в Україні програму з трансплантації органів за два роки.

Про це він сказав на зустрічі з представниками бізнесу Волинської області у четвер, 9 липня, повідомляє DT.UA.
«Ця програма, про трансплантацію, я готовий... Давайте зробимо це. Саме візьмемо цю програму, я зрозумів, які кошти - 3-4 мільярди. Ми зробимо все, щоб знайти ці кошти. І просто якщо ви говорите і це можливо зробити за два роки, побудувати в Україні - давайте зосередимося саме на цій програмі і щось сьогодні зробимо», - сказав Зеленський ексзаступнику голови МОЗ Михайлу Загрійчуку.
Сам Загрійчук стверджує, що Україні потрібна система трансплантації органів, яка дозволить робити трансплантації громадянам і не відправляти їх за кордон, на що зараз витрачається 1,2 млрд грн, яких достатньо для лікування 400 осіб, при реальній потребі в 10 тисяч.
«Що таке система - це не точкові трансплантації, а існування всіх видів по всій країні. І задоволення потреби. Ми не знаємо, орієнтовно навіть, скільки людей потребують», - додав Загрійчук.
Раніше повідомлялося про те, що більше п'яти тисяч українців очікують трансплантацію органів в Україні і за кордоном. У червні МОЗ створило окремий підрозділ для розвитку трансплантації в країні. МОЗ уже розширює перелік лікарень, які можуть надавати послуги з трансплантації органів.
На початку липня у Львові провели масштабну операцію з трансплантації серця і нирок. Донором став 58-річний чоловік, який впав з висоти.

Leopolis.news