logo
18/05
17/05
16/05
15/05
14/05
13/05
11/05
06/05
04/05
30/04
2 ...

Україна та Туреччина скоро розпочнуть реалізацію угоди про військово-фінансове співробітництво – Таран

10-07-2020 18:06768

Україна та Туреччина скоро розпочнуть реалізацію угоди про військово-фінансове співробітництво – Таран
Фото: 5.ua

Про це сьогодні, 10 липня, заявив Міністр оборони України Андрій Таран під час спільного брифінгу з Міністром національної оборони Турецької Республіки паном Хулусі Акаром, який перебуває в Україні з офіційним візитом, передає пресслужба Міноборони.

«За нашою оцінкою, візит Міністра національної оборони Туреччини до України є подією, яка відображає стратегічний характер наших відносин, масштабне оборонне співробітництво та взаємну налаштованість на забезпечення миру і безпеки у чорноморсько-азовському регіоні. Сьогодні був дуже важливий і насичений день», – зазначив Міністр оборони України.

Андрій Таран підкреслив вдячність Туреччині за те, що вона непохитно і послідовно підтримує усі заходи, спрямовані на відновлення суверенітету та територіальної цілісності України: «Ми вдячні за цю підтримку, яка є всеохоплюючою у політичній, економічній, оборонній та дипломатичній сферах».

Він повідомив, що під час переговорів сторони приділили основну увагу розгляду актуальних питань, що становлять взаємний інтерес.

«В першу чергу, це оцінка безпекової ситуації у чорноморсько-азовському регіоні, розгляд тенденцій і перспектив її розвитку та розгляд шляхів реагування на загрози, що виникають», – зазначив Міністр оборони України.

Були також обговорені стан та перспективи імплементації завдань оборонної реформи.

«В цьому контексті хочу підкреслити, що найближчим часом ми плануємо розпочати практичну реалізацію Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Турецької Республіки про військово-фінансове співробітництво. Ця угода має реальний фінансовий вимір та буде сприяти проведенню запланованих перетворень», – повідомив Андрій Таран.

Були також розглянуті пріоритети двостороннього оборонного співробітництва, де ключове місце посідає військово-технічне співробітництво та взаємодія підприємств ОПК.

«Це має велике значення для розвитку наших економік, особливо в період подолання спаду, спричиненого пандемією коронавірусу», – підкреслив Андрій Таран.

Також були розглянути питання євроатлантичної інтеграції, в контексті важливості максимального використання нових інструментів оборонного та військового співробітництва, які отримала Україна після набуття статусу партнера НАТО з розширеними можливостями.

«Все те, що ми обговорили та, особливо, домовленості, яких ми досягли, будуть безумовно сприяти зміцненню обороноздатності наших країн, підвищенню оперативних та бойових спроможностей Збройних Сил України, та в цілому буде сприяти гарантуванню миру в Азово-Чорноморському регіоні», – наголосив Міністр оборони України Андрій Таран.

Leopolis.news