logo
04/08
02/08
01/08
31/07
28/07
24/07
21/07
20/07
2 ...

Туреччина ховатиме християнські мозаїки Святої Софії під час молитов

14-07-2020188

Туреччина ховатиме християнські мозаїки Святої Софії під час молитов
Фото: з відкритих джерел

Мозаїки собору Святої Софії в Стамбулі під час мусульманської молитви будуть покривати завісами або закривати лазерами.

Про це заявив у понеділок речник правлячої партії Туреччини після того, як президент Таїп Ердоган перетворив музей у мечеть, пише «Європейська правда» з посиланням на агентство Reuters.

Християнські зображення будуть відкриті для всіх відвідувачів в інший час, а вхід всередину буде безкоштовним, сказав речник Омер Челік на пресконференції в Анкарі.

У який спосіб будуть працювати лазери, поки не зрозуміло. 

Челік запевнив, що собор буде «краще збережений» після рішення Туреччини перетворити культову пам’ятку в мечеть.  Він додав, що Туреччина відкрита до співпраці з ЮНЕСКО щодо збереження універсальної спадщини Святої Софії.

У вівторок МЗС Туреччини заявило, що Айя-Софія буде відкрита для відвідувачів усіх релігій, і будь-хто охочий зможе відвідати будівлю.

Нагадаємо, у п’ятницю 10 липня турецький суд постановив, що рішення про перетворення мечеті в музей у 1934 році було незаконним. Ердоган миттєво підписав указ про присвоєння Айя-Софії статусу мечеті. 

Цей крок викликав міжнародну критику та занепокоєння, в тому числі з боку Греції, США та Росії, а також ЮНЕСКО та Папи Франциска.

Туреччина наполягає, що статус архітектурної пам’ятки є її внутрішньою справою.

Leopolis.news