logo
20/06
18/06
16/06
11/06
09/06
08/06
05/06
04/06
03/06
02/06
2 ...

Свої кордони для українців відкрили вже 39 країн

21-07-2020 11:231505

Свої кордони для українців відкрили вже 39 країн
Фото: mind.ua

На сьогодні свої кордони для громадян України відкрили повністю або з певними умовами 39 країн.

Про це заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба на брифінгу 21 липня, передає Громадське.

За його словами, протягом останнього тижня можливість в’їзду для українців надали 13 країн, це Болгарія, Словенія, Мальдіви, ОАЕ, Ірландія, Мальдіви, Антигуа і Барбуда, Еквадор, Ямайка, Камбоджа, Коморські острови, Пакистан, Пуерто-Рико, Сент-Люсія.

Як і раніше українців готові приймати Туреччина, Сербія, Албанія, Північна Македонія, Чорногорія, Хорватія, Білорусь, Велика Британія, США, Мексика, Єгипет, Туніс, Республіка Корея, Ірак, Іран, Афганістан, Південний Судан, Ефіопія, Сомалі, Кенія, Замбія, Танзанія, Сейшельські острови, Багамські острови, Ліван та інші.

Кулеба наголосив, що для в’їзду до частини країн визначені певні умови, тому перед поїздкою українцям слід вивчати правила перетину кордону тієї чи іншої країни.

Наголошуємо, в’їзд до країн ЄС загалом залишається закритим для громадян України, а купівля квитка на рейс не дає дозволу на перетин кордону.

Право на в’їзд до країн-членів ЄС мають лише окремі категорії людей:

ті, хто подорожує з метою навчання;

громадян, які подорожують через територію ЄС транзитом;

моряки, що прямують на корабель;

медики й дослідники;

сезонні працівники та студенти;

висококваліфіковані працівники третіх країн, якщо їхня зайнятість необхідна з економічного погляду і робота не може бути відкладена або виконана за кордоном.

Як і раніше, дозвіл на в’їзд зберігається для членів родин громадян ЄС, тих, хто має посвідку на проживання у ЄС або аналогічний документ, а також дипломатів.

Перед плануванням поїздки в МЗС закликають українців уважно ознайомлюватися з умовами в’їзду до країн призначення — для цього на сайті міністерства є спеціальна інтерактивна мапа, яку можна проглянути тут.

Leopolis.news