logo
16/05
11/05
09/05
06/05
05/05
04/05
02/05
30/04
2 ...

Корупція та відмивання коштів: у Польщі офіційно висунули звинувачення екскерівнику Укравтодору

21-07-2020 11:561077

Корупція та відмивання коштів: у Польщі офіційно висунули звинувачення екскерівнику Укравтодору
Фото: UkrMedia

У вівторок у прокуратурі Варшави висунули звинувачення колишньому керівнику Укравтодору Славоміру Новаку.

Про це повідомляє «Європейська правда» з посиланням на агентство PAP.

Славоміра Новака доставили до прокуратури, сьогодні у вівторок зранку. Йому висунули звинувачення в керівництві організованою злочинною групою, що отримувала вигоду від корупції.

Новака підозрюють у вимаганні і отриманні майнових і особистих вигод в обмін на надання приватним суб’єктам контрактів на будівництво і ремонт доріг в Україні, а також у відмиванні коштів, отриманих під час цих злочинів.

«В результаті він отримав 1 300 000 злотих (майже 300 тис. євро – ред.)», - сказала речниця окружної прокуратури Варшави Мирослава Хир.

Додатково Новака підозрюють у підбурюванні лікаря Медичного військового інституту у Варшаві у наданні медичних довідок, якими він мав намір скористатися, щоб виправдати свою відсутність на роботі в Україні.

Затримані разом з Новаком Даріуш З. і Яцек П. заслухали звинувачення в участі в організованій злочинній групі, відмиванні грошей і отриманні майнових вигод.

Розслідування пов'язане з періодом, коли Славомір Новак, колишній міністр транспорту в уряді «Громадянської платформи», очолював державне агентство України - Укравтодор. Він був призначений в. о. голови агентства в жовтні 2016 року, а відставку подав наприкінці вересня 2019 року.

Відносно колишнього міністра ведуться окремі розслідування в Польщі і Україні, а доказами обмінюється спеціальна група слідчих.

Як повідомлялося, напередодні Центральне антикорупційне бюро Польщі затримало колишнього міністра транспорту країни та колишнього керівника Укравтодору Славоміра Новака.

Leopolis.news