logo
15/10
08/10
18/09
25/08
23/08
18/08
14/08
13/08
31/07
21/07
07/07
20/06
19/06
2 ...

Як львівські нардепи запити подають: Федина – 58, Рущишин – 0

21-07-2020 16:531109

Як львівські нардепи запити подають: Федина – 58, Рущишин – 0

Верховна Рада України дев’ятого скликання практично відпрацювала свій перший рік.

Leopolis.news вирішив проаналізувати, як львівські обранці у парламенті користуються таким важливим інструментом парламентської діяльності, як депутатський запит.

Депутатський запит – це вимога народного депутата, народних депутатів чи комітету Верховної Ради України, яка заявляється на сесії Верховної Ради України до Президента України, до органів Верховної Ради України, до Кабінету Міністрів України, до керівників інших органів державної влади та органів місцевого самоврядування, а також до керівників підприємств, установ і організацій, розташованих на території України, незалежно від їх підпорядкування і форм власності, дати офіційну відповідь з питань, віднесених до їх компетенції.

Особи та структури, до яких звернуто запит, зобов’язані повідомити народного депутата, групу народних депутатів, комітет Верховної Ради України у письмовій формі про результати розгляду його (їх) запиту у п’ятнадцятиденний строк з дня його одержання. Тому запит – це серйозний інструмент політичної роботи, піару та впливу для кожного парламентаря. Завдяки їм він також може ефективно допомагати своїм виборцям.

І так, за даними сайту Верховної Ради України 27 львівських нардепів подали за рік роботи у парламенті в сумі 433 запити. Рекордсменами є члени фракції «Європейська солідарність» Михайло Боднар та Софія Федина, які подали по 58 запитів.

Почесне друге місце займає член депутатської групи «Партія «За майбутнє» Тарас Батенко – 51 запит. «Бронза» у єесівців Степана Кубіва (42 запити) та Миколи Величковича (41 запит). Інші їх колеги по фракції подавали запити не надто активно. Микола Княжицький та Олег Синютка подали їх по 19, Андрій Лопушанський – 13, а екс-голова парламенту Андрій Парубій – лише 6. Цікаво, що лідер фракції «ЄС» Петро Порошенко подав за рік роботи лише чотири запити.

Роман Лозинський з «Голосу» подав 18 запитів, а його колеги по фракції Наталя Піпа та Галина Васильченко – 18 і 3 відповідно.

З фракції «Слуга народу» найбільш активно користувався своїм правом на подання запиту  Ростислав Тістик – 9. Натомість інші його колеги по фракції були тут малоініціативними: Святослав Юраш подав 7 запитів, Орест Саламаха – 5, Юрій Камельчук – 4,  Ірина Верещук – 3, Євген Петруняк – 2, Остап Шипайло – 1.

Члени депутатської групи «Довіра» львівські депутати-мажоритарники Павло Бакунець та Андрій Кіт подали по 8 запитів, член депутатської групи «Партія «За майбутнє» Ярослав Дубневич – 19, а член фракції партії «Батьківщина» Михайло Цимбалюк – 15.

Тарас Козак та Юрій Загородній з «Опозиційної платформи – За життя» подали по одному запиту. Натомість народний депутат та потенційний кандидат «Голосу» на посаду очільника «великого» Львова Ярослав Рущишин не подав за рік роботи у парламенті жодного запиту.

Маркіян ВОЙТОВИЧ,Leopolis.news