logo
19/01
14/01
05/01
31/12
17/12
02/12
26/11
25/11
24/11
23/11
2 ...

Постанова Верховної Ради про місцеві вибори 25 жовтня набула чинності

23-07-2020 13:461107

Постанова Верховної Ради про місцеві вибори 25 жовтня набула чинності
Фото: UkrMedia

У четвер набула чинності постанова Верховної Ради про призначення виборів до місцевих органів влади на неділю, 25 жовтня, поточного року.

Ухвалену 15 липня постанову в середу було опубліковано в газеті «Голос України», тож вона набула чинності наступного дня після публікації, повідомляє«Інтерфакс-Україна».

Передбачено, що 25 жовтня відбудуться «чергові вибори депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів» окрім окупованого Криму та окупованих територій Донбасу.

«Вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів на тимчасово окупованих територіях Автономної Республіки Крим, міста Севастополя та в окремих районах, містах, селищах і селах Донецької та Луганської областей не призначаються і не проводяться», - йдеться в постанові.

Крім того, «у зв'язку з неможливістю забезпечення представництва спільних інтересів територіальних громад сіл, селищ і міст Донецької та Луганської областей вибори депутатів Донецької та Луганської обласних рад не призначаються і не проводяться».

Згідно з документом, вибори депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів у зазначених регіонах «буде призначено у встановлені окремими законами порядки і терміни, в умовах: припинення тимчасової окупації та збройної агресії Російської Федерації проти України, а саме: виведення всіх незаконних збройних формувань, керованих, контрольованих і фінансованих Російською Федерацією, російських окупаційних військ, їхньої військової техніки з території України; відновлення повного контролю України за державним кордоном України; роззброєння всіх незаконних збройних формувань і найманців, які діють на тимчасово окупованих територіях України; відновлення конституційного ладу і правопорядку на тимчасово окупованих територіях України; гарантування безпеки громадян України, які проживають на відповідних територіях Автономної Республіки Крим, Донецької та Луганської областей і міста Севастополя, після повноцінного завершення на відповідних територіях процедур із роззброєння, демілітаризації та реінтеграції відповідно до стандартів Організації Об'єднаних Націй та Організації з безпеки і співпраці в Європі».

Чергові місцеві вибори не проводяться в разі призначення перших виборів депутатів відповідних місцевих рад та сільських, селищних, міських голів на 25 жовтня 2020 року, також зазначається в постанові.

Кабінету Міністрів України доручено вжити у межах повноважень заходів щодо забезпечення фінансування місцевих виборів 25 жовтня 2020 року за рахунок коштів держбюджету України; спільно з Центральною виборчою комісією розробити заходи та рекомендації, спрямовані на запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19) під час проведення місцевих виборів 25 жовтня 2020 року, з урахуванням вимог Виборчого кодексу України.

Центральній виборчій комісії в установленому законодавством України порядку необхідно вжити заходів щодо фінансового та матеріально-технічного забезпечення підготовки і проведення виборів за рахунок коштів держбюджету України.

Leopolis.news