logo
18/05
17/05
16/05
15/05
14/05
13/05
11/05
06/05
04/05
30/04
2 ...

Українсько-американські навчання «Сі-Бриз – 2020» завершилися (ВІДЕО)

27-07-2020 15:341060

Українсько-американські навчання «Сі-Бриз – 2020» завершилися (ВІДЕО)
Фото: ДПСУ

Активні дії на воді та в повітрі відпрацювали всі тактичні групи. У штабі керівництва навчань підвели підсумки та проаналізували проведені заходи.

Про це повідомляє пресслужба ДПСУ.

Корабельно-катерний склад Морської охорони Державної прикордонної служби за тиждень навчань пройшов майже 4 тисячі морських миль, взяв участь у 185 навчаннях та тренуваннях, відпрацював 26 артилерійських стрільб, провів півтора десятка навчальних тренувальних операцій, «врятувавши» 18 людей, які умовно потерпали за бортом.  Вмілими діями екіпажів кораблів та катерів Морської охорони забезпечено протиповітряну оборону, у 10 випадках – імітації авіаударів по тактичних групах в морі. 8 разів імітувалася атака малих швидкісних цілей, відпрацьовувалось маневрування, протидиверсійна оборона корабля.

Ізмаїльський загін Морської охорони не тільки відпрацював план навчань вперше, як самостійний підрозділ, а ще й провів унікальні для навчань Sea Breeze артилерійські стрільби з носової установки «плавучого танка» – корабля Морської охорони проекту «Джміль» – в рамках ведення бою з надводною ціллю.

Підготовка та висадка оглядових груп на судно порушник зазнала найбільших обмежень в карантинних умовах проведення навчань. Але штаб навчань знайшов вихід – відпрацювання даного елементу здійснювалося в межах однієї національної групи. Так, оглядові групи кораблів Морської охорони висаджувались разом із побратимами з ВМС ЗС України на судно забезпечення українського флоту із беззаперечним дотриманням норм індивідуального противірусного захисту.

Традиційно по завершенню навчань Sea Breeze всі екіпажі-учасники отримали пам’ятні відзнаки. І хоча, через карантинні обмеження, звичної церемонії закриття навчань не було, координаційний штаб та директори навчань відмітили, що навіть додаткові обмеження в умовах пандемії не зашкодили отримати новий обсяг досвіду співпраці та продемонструвати свою єдність у боротьбі із загрозами різноманітного характеру.

«Присутність професіоналів з восьми країн, 26 кораблів, 19 літаків і близько 2000 військових під час Sea Breeze, дійсно є переконливою демонстрацією нашої готовності і рішучості», – зазначив віце-адмірал Джин Блек, командувач 6-м флотом США. «Я впевнений, що «Sea Breeze – 2020» покращив можливості всіх елементів, котрі брали участь; вони продемонстрували нашу прихильність територіальному суверенітету України і зміцнили згуртованість, єдність в Чорноморському регіоні».

Leopolis.news