logo
18/05
17/05
16/05
15/05
14/05
13/05
2 ...

Академічна спільнота ЛНУ ім. І. Франка вшанувала Митрополита Андрея Шептицького (ФОТО)

29-07-2020 15:56649

Академічна спільнота ЛНУ ім. І. Франка вшанувала Митрополита Андрея Шептицького (ФОТО)

Сьогодні представники академічної спільноти ЛНУ ім. І. Франка молитвою і покладанням квітів до пам’ятника Великого Митрополита, що на площі Святого Юра у Львові, віддали шану Велету української нації, який, без сумніву, задав вектор розвитку України.

Як нагадує прес-центр університету, 29 липня 2020 року минає 155 років від дня народження Мойсея українського духу, предстоятеля Української Греко-Католицької Церкви, Митрополита Андрея Шептицького. Роль Преподобного Андрея Шептицького є однією з ключових не лише у розвитку Церкви, а й у побудові Української Держави, зміцненні духовності, організації освітнього й культурного життя українства.

Митрополит Андрей Шептицький неабияк переймався питанням українського університету у Львові в другій половині ХІХ – поч. ХХ ст., адже, на Його переконання, можливість навчатися рідною мовою була однією із передумов подальшого культурного і політичного розвитку українців. 28 червня 1910 року Андрей Шептицький виступив у Віденському парламенті з обґрунтуванням вимоги українського університету, підкреслюючи його «непереможний вплив на публічне життя громадянства». У своєму виступі Митрополит наголосив: «Справа університетська се в першій мірі постулят науки і культури, а вже споконвіку прийшла людськість до переконання, що вклади, пороблені для піднесення культурного життя і науки не є (…) видатками, а радше інвестиціями й, що приносять багато користи».Leopolis.news