logo
18/05
17/05
15/05
14/05
13/05
2 ...

ЄС запровадив санкції за кібератаки проти російського ГРУ

30-07-2020 21:19602

ЄС запровадив санкції за кібератаки проти російського ГРУ

Євросоюз вперше ввів санкції за кібератаки, застосувавши їх проти громадян і структур Росії, Китаю і КНДР.

 

Як повідомляє «Європейська правда», про відповідне рішення у четвер повідомила пресслужба Ради ЄС.

Під санкціями опинилися четверо громадян Росії та Головний центр спеціальних технологій Головного управління Генерального штабу Збройних Сил РФ (ГУ/ГРУ), сказано в Офіційному журналі ЄС, де рішення вже опубліковане.

Росіяни, що потрапили у «чорний список», це Алексєй Моренец, Євгеній Серебряков, Олег Сотников і Алексєй Мінін, яких, серед іншого, спіймали в Гаазі, коли вони намагалися зламати комп'ютерну мережу Організації із заборони хімічної зброї. Тоді Нідерланди заявили, що росіяни є співробітниками ГРУ РФ.

«Сьогодні Рада вирішила ввести обмежувальні заходи щодо шести осіб і трьох організацій, відповідальних за різні кібератаки або причетні до них. До них належать спроби кібератак проти ОЗХЗ і кібератаки, широко відомі як «WannaCry», «NotPetya» та «Operation Cloud Hopper», – сказано у повідомленні пресслужби. 

Введені санкції включають заборону на поїздки і заморожування активів. Крім того, фізичним і юридичним особам ЄС заборонено надавати доступ до коштів підсанкційним особам та структурам. 

Також під санкції потрапили двоє громадян Китаю і дві структури, пов’язані з Китаєм та КНДР.

Leopolis.news