logo
28/11
27/11
26/11
2 ...

ДБР закрило справу проти Порошенка через ліквідацію УПЦ КП

31-07-2020 12:50468

ДБР закрило справу проти Порошенка через ліквідацію УПЦ КП

Державне бюро розслідувань закрило кримінальне провадження стосовно можливого «розпалювання релігійної ворожнечі» стосовно п’ятого президента України Петра Порошенка.

 

Про це інформує прес-служба відомства із посиланням на в.о. директора Державного бюро розслідувань Олександр Соколов.

Соколов запевнив, що ДБР не оспорювало та не перевіряло питання отримання Україною Томосу про автокефалію.

Як пояснив очільник ДБР, кримінальне провадження, на яке у своїх публічних заявах посилався колишній президент України, насправді стосувалося не Томосу, а скасування реєстрації Української православної церкви Київського патріархату. Воно було зареєстроване на підставі рішення суду ще за керівництва Романа Труби і наразі закрито.

На думку Соколова, скасування реєстрації Української православної церкви Київського патріархату повинно розглядатися у рамках адміністративного або цивільного судочинства. Керівник бюро також застеріг публічних діячів від політизації роботи ДБР та спекуляцій на релігійні теми.

«Вказане провадження було відкрито за заявою вірян цієї громади і порушувало питання, що вони позбавлені можливості вільного користування храмами цієї громади. Після проведення досудового розслідування, оцінки всіх можливих фактів й проведення всіх необхідних розшукових дій ця справа наразі закрита.

Слідчими не встановлено ознак кримінального правопорушення, яке підпадає від статтю 161 КК України, а саме порушення рівноправності громадян залежно від їх релігійних переконань.

ДБР діє виключно в межах чинного законодавства і не втручається у питання релігії. З цього приводу нами проведені консультації з представниками різних релігійних громад, до яких доведено позицію державного бюро розслідувань».

Leopolis.news