logo
18/05
17/05
16/05
13/05
12/05
11/05
2 ...

Львівський театр ім. Марії Заньковецької відновлює покази вистав онлайн

31-07-2020 15:24915

Львівський театр ім. Марії Заньковецької відновлює покази вистав онлайн

У неділю, 2 серпня, о 19.00 Національний театр ім. Марії Заньковецької запрошує до перегляду постановки «Голий король» Є. Шварца.

 

Режисер – Вадим Сікорський, художник – Наталія Тарасенко, музичне оформлення – Тарас Терлецький, 2016 р.

Інші ролі виконують: Юрій Хвостенко, Орест Гарда, Василь Коржук, Інна Калинюк, Богдан Ревкевич, Марта Кулай, Оксана Самолюк, Олег Сікиринський, Ярослав Мука, Януш Юхницький та інші заньківчани.

П’єса написана за мотивами трьох казок Г.-Х. Андерсена – «Свинопас», «Принцеса на горошині», «Нове плаття для короля». Свинопас на благородне ім’я Генріх закохується у принцесу, причаровує її: серед чеснот має неординарність думки та сміливість вчинків. За дива порожнього казанка привселюдно виманює 1000 поцілунків красуні й обіцяє їй весілля. Батько ж король від свиней якомога далі відправляє доньку до сусіднього монарха для шлюбу, який і виявить свинську породу людського роду. Справжність принцеси перевірено – не спиться їй на горошині, й жених у захваті від принад нареченої, але… Король – голий. А принцеси не виходять заміж за… нехай навіть дуже багатих, але привселюдно визнаних самодурів.

Користуючись казковістю драматичного матеріалу, Вадим Сікорський у «Голому королі» торкається теми влади та її відповідності моральним і етичним ідеалам людства. Як говорить сам режисер: «У цьому й принада притчі – впізнаєш за побаченим непобачене, за співаним – недоспіване, за сказаним – недоказане». Жанр визначено як «казка-притча для дорослих». Присутні роздуми про загальні проблеми нашої держави у конкретний історичний момент.

Leopolis.news