logo
14/04
13/04
12/04
11/04
10/04
09/04
2 ...

Від сьогодні в Україні стартує вступна кампанія: які зміни запровадило МОН для абітурієнтів

01-08-2020 12:20817

Від сьогодні в Україні стартує вступна кампанія: які зміни запровадило МОН для абітурієнтів
Фото: UkrMedia

Вступна кампанія до закладів вищої освіти розпочалася о 10 годині 1 серпня, і вступники зможуть подати до 5 заяв на бюджет у період з 13 по 22 серпня.

Про це розповів заступник міністра освіти та науки Андрій Вітренко, повідомляє Укрінформ.

«Вступна кампанія до закладів вищої освіти розпочнеться 1 серпня. 1 серпня о 10 годині ранку буде відкрита можливість реєстрації електронних кабінетів. Вступники зможуть подати до 5 заяв на бюджет у період з 13 по 22 серпня. Кількість заяв на контрактну форму навчання є необмеженою», - сказав Вітренко.

Серед новацій він назвав можливість подачі електронних заяв вступниками пільгових категорій, які мають хоча б 1 сертифікат ЗНО 2017-2010 років.

Для цього їм потрібно звернутися до одного з закладів вищої або передвищої фахової освіти і надати підтверджуючий пільги документ, документ, що посвідчує особу та документ про освіту для внесення в окремий реєстр осіб зі спеціальними умовами вступу.

Друга новація: вступники, що мають право складати вступні іспити замість ЗНО, а також ті, що складають творчі конкурси на певні спеціальності, для участі в конкурсі на бюджетні місця, починаючи з 24 липня мають зареєструватися в закладі вищої освіти для складання таких іспитів та творчих конкурсів. Скласти такі іспити та творчі конкурси необхідно з 1 по 12 серпня.

Урядовець додав, що у 2020 році освітні центри «Крим-Україна» та «Донбас-Україна» будуть створені у всіх закладах вищої освіти не тільки підпорядкування МОН, а й підпорядкування МОЗ, Мінкульту та трьох закладів вищої освіти МВС.

Також в межах окремої квоти в конкурсному відборі будуть брати участь не лише вступники Автономної республіки Крим та міста Севастополь, а й вступники з непідконтрольних територій Донецької та Луганської областей та лінії зіткнення.

Подання документів на зарахування на освітній ступінь бакалавра за кошти державного бюджету відбувається у два етапи: основний до 20 серпня, другий етап - зарахування на контракт — до 23 жовтня.

В освітніх центрах вступники з тимчасово окупованих територій та Криму мають можливість подати до 5 заяв в одному освітньому центрі.

Окремо Вітренко наголосив, що в цьому році заклади вищої освіти не мають права відмовляти у прийнятті документів через запис у свідоцтві про освіту «звільнений або звільнена від ДПА». За його словами, середній бал додатка до свідоцтва про освіту розраховується як середнє арифметичне усіх зазначених в додатку оцінок.

«Предмети, за якими зроблено запис «звільнений або звільнена», «зараховано», а також факультативи у загальну кількість не враховуються», - сказав Вітренко.

Він нагадав, що з 30 червня в МОН працює консультативний центр з питань вступу. Також на сайті МОН працює чат-бот, в якому можна поставити питання стосовно вступу. У Фейсбук МОН створило консультативну групу «Вступ-2020», де також можна поставити питання стосовно вступу до ЗВО.

Leopolis.news