logo
21/11
20/11
18/11
17/11
14/11
13/11
11/11
10/11
06/11
03/11
02/11
29/10
2 ...

Україна змінила правила повернення з-за кордону: оновлений список «зелених» і «червоних» держав

01-08-2020 14:351072

Україна змінила правила повернення з-за кордону: оновлений список «зелених» і «червоних» держав
Фото: Радіо Свобода

З 1 серпня в Україні почала діяти нова класифікація країн «зеленої» та «червоної» зон, що визначає необхідність самоізоляції чи здачі тесту після повернення з-за кордону, також набули чинності нові правила повернення.

Про це повідомляє «Європейська правда».

Віднині до «червоного списку» Україна включає держави, де кількість нових випадків на 100 тисяч населення за останні 14 днів перевищує аналогічний показник в Україні. Або ж якщо приріст числа інфікованих у них за останні 14 днів перевищує аналогічний за минулі 14 днів на 30%. Раніше Україна брала до уваги кількість активних хворих з коронавірусом на 100 тисяч населення.

Враховуючи новий розподіл, МОЗ у суботу вранці опублікувало оновлений список держав «зеленої» і «Червоної» зони. Дані вказані станом на 31 липня.

До країн «зеленої» зони увійшли Україна, а також такі держави як Швеція, Португалія, Хорватія, Білорусь, Велика Британія, Туреччина, Словенія, Єгипет та Італія.

До «червоної» зони увійшли Китай, Угорщина, Грузія, Німеччина, Чехія, Болгарія, Албанія, Чорногорія, Польща, Франція, Росія. Повний список доступний за посиланням.

Варто підкреслити, що статус курортних країн, які приймають у себе українців попри пандемію, у порівнянні з останнім переглядом не змінився. Албанія, Болгарія і Чорногорія залишилися "червоними", а Туреччина, Єгипет і Хорватія - «зеленими».

Як повідомив головний санітарний лікар Віктор Ляшко, за новими правилами з 1 серпня люди, які приїздять із країни «зеленої зони», повинні мати поліс медичного страхування і без самоізоляції та без проведення тестів проходять на територію України, повідомляє агентство УНІАН.

Усі прибулі до України з «червоної зони» зобов'язані або піти на 14 днів на ізоляцію, або впродовж доби здати ПЛР-тест, або приїхати на територію України вже з готовими результатами тестування, зробленого не пізніше як за 48 годин до моменту перетину кордону. Іноземці, які подорожують із країн "червоної зони", повинні мати поліс медичного страхування.

МОЗ буде оновлювати список країн зі значним рівнем поширення COVID-19 кожні 7 днів.

Leopolis.news