logo
18/09
17/09
15/09
14/09
13/09
10/09
09/09
08/09
07/09
04/09
03/09
2 ...

Для водолазів ЗСУ придбають сучасний навчально-тренувальний комплекс

03-08-2020 20:47388

Для водолазів ЗСУ придбають сучасний навчально-тренувальний комплекс
Фото: МОУ

В одеському порту військові моряки посилено тренувалися під водою, виконували завдання різного ступеня складності в умовах поганої видимості та вчилися оперативно діяти в умовах швидкої зміни обстановки.

Про це повідомляє офіційний сайт Міноборони.

Зазвичай у Водолазній школі спуски під воду здійснюють практично щодня. Неподалік від водолазного полігону є спеціальне морське судно з барокамерою, яка перебуває у готовності до використання у разі виникнення професійних водолазних захворювань. Роботу під водою ведуть лише у сучасному спорядженні та на новітніх зразках водолазної техніки.

«Наразі, у зв’язку з карантином, тимчасово призупинено базовий курс підготовки за спеціальністю «водолаз». Проте нарощуємо спроможності навчально-методичної та навчально-матеріальної бази закладу та вдосконалюємо індивідуальну підготовку всіх без винятку інструкторів та викладачів школи. Тримаємо їх у звичному професійному тонусі», ‒ розповів начальник Водолазної школи ЗС України капітан 1 рангу Сергій Титаренко.

Під час водолазних спусків військові моряки відточують практичні заняття, які під час навчального процесу проводять з курсантами, а саме — виконують завдання на глибині в умовах поганої видимості, тренуються орієнтуватися за допомогою підводного компаса, долають значні відстані під водою за короткий проміжок часу, налагоджують якісний підводний зв’язок тощо. Словом, процес тренувань є дуже інтенсивним, командири водолазних спусків ускладнюють завдання раптовими ввідними. Крім зазначеного - підтримують у належному стані водолазний полігон та вдосконалюють його навчально-матеріальну базу.

За словами капітана 1 рангу Сергія Титаренка, наразі практичні спуски відбуваються у водолазному спорядження з відкритим циклом дихання. Спроможності цих систем дозволяють виконувати завдання на глибині до 60 метрів. У навчальному закладі планують значно вдосконалити підготовку водолазів. Йдеться насамперед про використання у навчанні водолазних систем замкнутого та напівзамкнутого циклу дихання, а саме кисневих та сумішевих ребризерів різних типів. Це спорядження дозволятиме виконувати під водою значно більший спектр завдань. У найближчих планах школи також закупити спеціальне обладнання для проведення типової суднопідіймальної операції з підіймання на поверхню затоплених об’єктів.

Крім того, для потреб Водолазної школи придбають сучасний навчально-тренувальний комплекс підготовки. За його допомогою можна буде відпрацьовувати практично всі типові водолазні роботи, зокрема пошукові, аварійно-рятувальні, корабельні (суднові), суднопідйомні, підводно-технічні, спеціальні та інженерні.

«Наразі тривають тендерні процедури задля того, щоб Водолазна школа отримала модульну навчально-адміністративну будівлю. Що вона собою представлятиме? Це збірно-розбірна споруда спеціального призначення, створена з навчальному корпусу та водолазного поста. Передусім будівлю використовуватимуть для проведення теоретичної та практичної водолазної підготовки курсантського складу. Також там будуть розміщені класи підготовки інструкторсько-викладацького та технічного складу. Передбачені місця і для зберігання навчально-методичної та навчально-технічної матеріальної бази нашого навчального закладу», ‒ повідомив начальник Водолазної школи ЗС України капітан 1 рангу Сергій Титаренко.

Leopolis.news