logo
25/09
2 ...

У центрі Львова відновили ще одну історичну браму

04-08-2020 13:32283

У центрі Львова відновили ще одну історичну браму
Фото: Львівської міської ради

Історичну браму будинку на вул. Драгоманова, 28, поблизу наукової бібліотеки ЛНУ імені І. Франка, відреставрували. Раніше вона була пошкоджена, зафарбована чорною фарбою, а безліч декоративних елементів були втрачені. 

Двері відновили за підтримки ЛКП «Бюро спадщини» разом із мешканцями будинку в межах програми співфінансування.

Про це повідомляє пресслужба Львівської міської ради.

«Ця дубова брама дійшла до нас у поганому стані та потребувала великого обсягу робіт. Ми вирівняли її конструкцію, відновили втрачені елементи та поставили нові відбійники та клямку. Тут зберігся також старий і пошкоджений польський замок. Ми зберегли цю автентику і відновили роботу механізму», — розповів реставратор Віталій Мерецький.

Окрім того, фахівці відновили засклення брами, додавши єдине збережене автентичне скло, а решту замінили.

«У радянський період вона була пофарбована в чорний колір. Цю фарбу ми зняли, повернувши первісний вигляд дерева охристо-золотих відтінків. Покрили браму лаком на основі лляної олії, щоб зберегти структуру деревини і вона мала можливість дихати», — додав реставратор.

Реставрація брами коштувала близько 48 тис. грн, з яких 70% оплатило місто в межах програми співфінансування. Решту витрат взяли на себе мешканці будинку.

Нагадаємо, цьогоріч місто планує відреставрувати щонайменше 40 дверей в будинках, які розташовані в історичній частині міста. Усі роботи проводять відомі місцеві реставратори по дереву та металу. При реставрації брам 70% вартості робіт оплачуються із міського бюджету, 30% - сплачують мешканці.

Leopolis.news