logo
25/09
24/09
2 ...

В Україні не діють готівкові обмеження на розрахунки картками

04-08-2020 16:50281

В Україні не діють готівкові обмеження на розрахунки картками
Фото: ілюстративне

Податківці наголосили, на які операції поширюються готівкові обмеження, встановлені Положенням про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затверджене постановою Правління Національного банку України від 29.12.2017 року №148.

Про це повідомляє Західна консалтингова група.

Так, у відповідності до п. 7 розділу ІІ Положення № 148 фізичні особи мають право здійснювати розрахунки готівкою із суб’єктами господарювання протягом одного дня за одним або кількома платіжними документами у розмірі до 50 000 грн включно. 

Платежі на суму, що перевищує 50 000 грн, проводяться через банки або небанківські фінансові установи, які в установленому законодавством України порядку отримали ліцензію на переказ коштів у національній валюті без відкриття рахунку, шляхом переказу коштів із поточного рахунку на поточний рахунок або внесення коштів до банку чи небанківської установи для подальшого їх переказу на поточні рахунки в банку.

Податківці пояснюють, що Положення № 148, а також інші нормативно-правові акти НБУ, не встановлюють обмежень на здійснення розрахунків з використанням платіжних карток за товари/послуги, у тому числі через мережу Інтернет.

Leopolis.news