logo
25/09
24/09
23/09
22/09
2 ...

Львівські медики успішно прооперували жінку зі складним випадком розшарування аневризми аорти

05-08-2020 19:14313

Львівські медики успішно прооперували жінку зі складним випадком розшарування аневризми аорти
Фото: Клінічна лікарня швидкої медичної допомоги міста Львова

У Клінічній лікарні швидкої медичної допомоги успішно прооперували жінку зі складним випадком розшарування аневризми аорти і в доброму самопочутті пацієнтка поїхала додому.

Про це повідомляють у Клінічній лікарні швидкої медичної допомоги міста Львова.

«Із складним випадком розшарування аневризми аорти у пацієнтки, яка приймає препарати для розрідження крові (Брилінта), зіткнулась наша команда відділення кардіохірургії та трансплантації серця. Більше того, поширення розшарування на брахіоцефальний стовбур ускладнилось гострим порушенням мозкового кровообігу», – йдеться у повідомленні.

Після обстеження пацієнтки медики вирішили не зволікати з операцією.

«Провівши діагностику, наші спеціалісти розпочали невідкладне оперативне втручання: протезування висхідного відділу аорти з формуванням дистального анастомозу за типом модифікованого Hemiarc із протезуванням брахіоцефального стовбура. Селективна антеградна церебральна перфузія (SACP) через праву підключичну артерію та ліву загальну сонну артерію канюлею AV із швидкістю потоку 15мл/кг/хв!

Температура перфузату - 28,50С. Гемостаз - згідно з рекомендаціями - EACTS/EACTA Guidelines on patient blood management for adult cardiac surgery. Завдяки системі для аутогемотрансфузій (sellsaver) об`єм крововтрати у пацієнтки – мінімальний», – повідомляють у лікарні.

Медики відзначають, що операція пройшла успішно та без жодного неврологічного дефіциту. Пацієнтка в доброму самопочутті вже поїхала додому.

Операцію виконала команда кардіохірургів Роман Домашич, Віктор Титюк, Ігор Гуменний, Богдан Гель, перфузіологів та перфузистів Андрій Курило, Іван Міськів, Наталія Варещук, анестезіологів та анестезисток Христина Орлинська, Рома Гайдук, Роксоляна Омелян, Марія Волошанська, кардіолог – Марта Волошин, операційна медсестра Надія Байда.

«І насамкінець… Прогресування захворювання у таких пацієнтів можна було б уникнути – з регулярним медичним оглядом сімейний лікар попередив би розвиток ускладнень. Тому ми звертаємось до пацієнтів, їхніх родичів та сімейних лікарів: проходьте своєчасне обстеження та не лікуйте артеріальну гіпертензію «на вимогу»! Пам’ятайте: не існує поняття «робочого тиску». Бережіть себе та близьких!», – наголошується у повідомленні.

Leopolis.news