logo
25/09
24/09
2 ...

Ціна на яблука в Україні б'є рекорди: експерт пояснив, чим зумовлена така висока ціна вітчизняного фрукта

06-08-2020 15:00276

Ціна на яблука в Україні б'є рекорди: експерт пояснив, чим зумовлена така висока ціна вітчизняного фрукта
Фото: Укрінформ

У розпал фруктового сезону імпортні банани купувати вигідніше, аніж українські яблука.

Про це повідомляє ТСН.

В українських супермаркетах кілограм бананів можна в середньому придбати за 21-25 гривень. Натомість найдешевші яблука коштують 20 гривень — це найнижча ціна. Середня ж значно вища - 30-35 гривень. Банани серед українців нині — це найпопулярніший фрукт, розповів економіст Олег Пендзин. «Ціна настільки приваблива, що банани посідають основне місце в сезонних фруктах, які українці їдять», - каже фахівець.

Висока вартість яблук в серпні зумовлена тим, що вітчизняні виробники завжди орієнтуються на вартість імпортного продукту і продають свій трохи дешевше. Українці швидше придбають кілограм імпортних, але дешевих яблук, аніж дорогих, але своїх.

Саме тут і банальне пояснення вартості: зараз український продукт майже немає конкурентів, оскільки імпортний постраждав через пандемію та закриття кордонів навесні та початку літа. «Завжди були яблука з Польщі. Але цього року туди не приїхали українські заробітчани, бо сиділи на карантині в Україні. Зараз вони поїхали, але врятувати ситуацію не можна», - пояснив Пендзин.

Ця ситуація стосується не лише яблук, а і ягід. Ціни на них цього літа також не надто падали, адже «на ягоди» до Польщі, Чехії, Фінляндії, Іспанії також не доїхали заробітчани не лише з України, а й з Білорусі, приміром.

Врожай не зібрали в достатньому обсязі, тому й на імпорт відправляти країнам-виробникам було майже нІчого. Крім того, є й українські об'єктивні причини подорожчання - це весняні заморозки та літні потопи, які попсували врожаї. Так, нині кавуни коштують приблизно втричі більше, ніж зазвичай. Ціну виробники пояснюють саме погодою.

Нинішні ціни на ринках і в магазинах будуть актуальні й згодом. «Нічого не зміниться у цінах приблизно до 15-20 серпня. Тоді почнеться новий масштаб цін, виходячи з нового маркетингового року. Дуже великий шанс того, що він буде рости»,- наголосив Олег Пендзин.

Економіст прогнозує зростання цін і на сезонні осінні овочі. Українська картопля та цибуля також швидше за все подорожчають. Навесні та на початку літа в Україні через карантин були обмежені або взагалі припинені приміські перевезення, люди не змогли дістатись до своїх ділянок, аби висадити картоплю та цибулю. Левова частка цих овочів в Україні росте саме не на полях агрокомпаній, а в городах приватних осіб. Тому вже за декілька тижнів можемо побачити високі цінники й на ці продукти.

Leopolis.news