logo
25/09
24/09
23/09
22/09
2 ...

Профілактичні щеплення на Львівщині: у ЛОДА кажуть, що область забезпечена всіма необхідними вакцинами

10-08-2020 15:35238

Профілактичні щеплення на Львівщині: у ЛОДА кажуть, що область забезпечена всіма необхідними вакцинами
Фото: ЛОДА

На сьогодні Львівська область повністю забезпечена всіма необхідними вакцинами для проведення профілактичних щеплень. Проходити вакцинацію варто і в умовах пандемії коронавірусу.

Про це розповіла експерт департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Наталія Гончар, передає пресслужба ЛОДА.

Експерти МОЗ зазначають, що відвідування кабінетів щеплень з метою вакцинації в умовах пандемії коронавірусу є обґрунтованим. Рекомендовано використовувати кожен візит до закладу охорони здоров’я для введення кількох вакцин одночасно.

«Сама процедура вакцинації повинна виконуватись згідно усіх протоколів, узгоджуватись з сімейним лікарем та реєструватись на певну дату та час, аби уникнути черг і контактів з іншими людьми. 6 серпня надійшла дифтерійно-правцева вакцина для ревакцинації дітей віком 6 років, яка була у дефіциті в І півріччі 2020 року. На сьогодні Львівська область повністю забезпечена всіма необхідними вакцинами для проведення профілактичних щеплень. Захистіть себе та своїх рідних – вакцинуйтесь», – зазначила експерт департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Наталія Гончар.

Доступність вакцини та сама процедура вакцинації на сьогодні не є проблематичним процесом. Як показує практика, легше та дешевше попередити хворобу, аніж лікувати її.

Вакцини не тільки рятують життя окремої людини, вони також мають велике значення для суспільства та економіки. Вакциновані діти можуть спокійно відвідувати школу, дошкільні та позашкільні заклади, оскільки для них ризик захворіти на вакцинокеровані інфекційні захворювання є мінімальним, а у разі зараження перебіг хвороби буде суттєво легшим та неускладненим.

В Україні за Національним календарем щеплень роблять вакцинацію від 10 інфекційних хвороб: гепатиту В, туберкульозу, кору, паротиту, краснухи, дифтерії, правця, кашлюку, поліомієліту і хіб-інфекції.

У дорослому віці також слід пам’ятати про щеплення проти дифтерії та правця, 1 раз на 10 років. Перед будь-якою вакцинацією здійснюється огляд сімейним лікарем і в разі відсутності гострого або хронічного захворювання (якщо воно є протипоказом до вакцинації), робиться профілактичне щеплення.

Leopolis.news