logo
24/09
23/09
22/09
2 ...

Україна скоротила виручку від експорту плодів та ягід

10-08-2020 20:18239

Україна скоротила виручку від експорту плодів та ягід
Фото: УНІАН

Україна за перше півріччя експортувала плодів і ягід на суму 95 мільйонів доларів, що на 18% менше, ніж за відповідний період минулого року.

Про це повідомляє прес-служба Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», пише УНІАН.

«Основною причиною зниження доходів українських експортерів фруктів стало скорочення обсягів продажів у порівнянні з 2019 роком», відзначають експерти.

Згідно з повідомленням, понад 95% вартості в товарній структурі експорту продукції цієї групи сформували волоські горіхи (очищені та в шкаралупі), заморожені фрукти (в основному ягоди), а також зерняткові плоди.

При цьому поставки волоських горіхів скоротилися майже на третину до 22 тисяч тонн з 33 тисяч тонн, яблук і груш в 4 рази, до 10 тисяч тонн з 42 тисяч тонн, заморожених ягід і плодів на 5% до 17 тисяч тонн.

Відзначається, що близько 70% виручки за цей період Україна отримала від продажу плодів і ягід в країни Європейського Союзу. При цьому обмеження, пов'язані з пандемією коронавірусу COVID-19, мали негативний вплив на український експорт.

«Затримки в русі продукції на території Євросоюзу в результаті введення додаткових перевірок, зниження фактично здійснюваних цільових рейсів всіма видами транспорту, суттєве зростання вартості морських перевезень стали критичними для товарів з невеликим терміном зберігання, до яких відносяться плоди і ягоди», йдеться в повідомленні.

Також наголошується, що через збої в режимі логістичних систем українські підприємці скорочували заплановані поставки, в першу чергу, на ринки Азії.

Експерти не дають однозначного прогнозу з експорту плодів і ягід у другому півріччі 2020 року, оскільки існує ймовірність введення карантинних обмежень восени, а потенціал експорту Україною яблук, горіхів та ягід стане зрозумілий наприкінці літа.

Leopolis.news