logo
24/10
23/10
22/10
21/10
20/10
14/10
12/10
09/10
08/10
07/10
2 ...

100 учасників війни на Донбасі проходять оздоровлення в Одеському військовому санаторії (ФОТО)

21-08-2020 18:52431

100 учасників війни на Донбасі проходять оздоровлення в Одеському військовому санаторії (ФОТО)
Фото: МОУ

Уже понад десять днів на базі військового санаторію, що розташований на узбережжі Чорного моря у курортному районі Одеси, відновлено роботу двох соціально важливих програм для учасників бойових дій: психологічну реабілітацію та санаторно-курортне лікування.

Про це повідомляє пресслужба Міноборони.

«Наразі у нас лікуються та відпочивають ті, хто мав заброньовані путівки ще на березень і квітень цього року. Тобто це ті люди, які у зв’язку із введенням суворих карантинних норм не змогли ще навесні оздоровитися. Задля виконання рекомендацій та дотримання всіх заходів з протидії поширенню коронавірусної інфекції приймання відпочивальників здійснено із завантаженістю максимум на 50 відсотків від наявного ліжкового фонду центру, – повідомив начальник Центру медичної реабілітації та санаторного лікування «Одеський» Ілля Лубашев. – Нині у нас оздоровлюються 100 відпочивальників. Це діючі військовослужбовці Збройних Сил України, які є учасниками бойових дій. Хтось приїхав сюди сам, а хтось разом зі своєю родиною. Усі задоволені. Зранку відбуваються процедури, а після обіду – відпочинок на пляжах узбережжя Чорного моря. Для культурного відпочинку організовуємо екскурсії музеями й пам’ятними місцями, яких в Одесі задосить», – додає він.

Звісно, якщо дозволятиме ситуація з карантином, кількість відпочивальників буде збільшено. Сюди долучатимуть усіх, хто брав участь у захисті Батьківщини чи в бойових діях на території інших держав (учасники бойових дій, інваліди війни та учасники війни), інші військовослужбовці, представники пільгових категорій (люди з обмеженими можливостями, чорнобильці тощо) та інші громадяни України.

Важливо, що відпочивальники оздоровлюються на новому бальнеологічному й фізіотерапевтичному обладнанні, яке нещодавно було встановлено у відремонтовані приміщення. Відновлення санаторію триває і на інших напрямках. На завершальній стадії знаходяться ремонтно-відновлювальні роботи у відділеннях урології та гінекології.

Варто зауважити, що до передачі цього санаторію на баланс Міністерства оборони України практично вся лікувальна база, житлова й адміністративна інфраструктура мали жалюгідний вигляд. Наразі лікувальний заклад  набуває належного стану та поступово стає конкурентоспроможним.

Нині триває ремонт спальних номерів у першому спальному корпусі. Будівельники відновлюють самі кімнати, ремонтують душові з туалетами, встановлюють металопластикові вікна тощо. Додатково закуповують нову сантехніку, а в разі потреби й меблі.

Далі, згідно з планом робіт, передбачено реконструкцію та ремонт спальних номерів і в інших спальних корпусах. У відремонтовані кімнати планують поставити нові меблі, а санвузли обладнають новою технікою. Після проведення капітального ремонту кількість ліжкового фонду збільшиться до 450 ліжок.

Leopolis.news